Demonstratie op de Dam voor democratie en mensenrechten in Iran
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich ongeveer 150 mensen verzameld om te demonstreren voor democratie en mensenrechten in Iran. Ook lopen de demonstranten een protestmars door het Amsterdamse centrum, van de Dam naar het Leidseplein.
De deelnemers demonstreren tegen het regime in Iran en eisen onder meer dat de Iraanse Revolutionaire Garde (IRCG) wordt berecht "voor martelingen, verkrachtingen, moorden, vergiftigingen en de verdwijning van onschuldige burgers en schoolgaande kinderen". Vanwege de mensenrechtenschendingen willen de demonstranten dat de EU sancties gaat opleggen en dat de IRGC op een terroristenlijst wordt gezet.
De organisatie had eerder gemeld ongeveer 3000 deelnemers te verwachten voor de protestmars.
Executies
In Iran zijn al ruim een half jaar protesten, sinds de dood van de 22-jarige Mahsa Amini in september vorig jaar. Zij overleed in een cel nadat ze door de zedenpolitie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek niet op de juiste manier zou hebben gedragen. Duizenden mensen zijn gearresteerd voor de deelname aan de protesten.
Uit onderzoek van Amnesty International bleek eerder deze week dat van alle executies in de wereld ruim de helft plaatsvindt in Iran. Een deel van de 576 executies was vanwege misdaden als moord of drugshandel, maar na de protesten na de dood van Amini zijn ook veel betogers geëxecuteerd.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
7 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
11 uur geleden