Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie op de Dam in Amsterdam voor Oekraïne

Demonstratie op de Dam in Amsterdam voor Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Rond de 300 mensen hebben zondagmiddag op de Dam in Amsterdam gedemonstreerd tegen de oorlog in Oekraïne. De organiserende stichting Oekraïners in Nederland vroeg met de demonstratie om bescherming van Oekraïne door de NAVO en om strengere sancties tegen Rusland. "Rusland moet economisch en diplomatiek volledig geïsoleerd worden", stelt de stichting in een verklaring.

Vluchtelingen vertelden de demonstranten over hun ervaringen tijdens de oorlog in Oekraïne en over hun vlucht naar Nederland. Aan het eind van het eerste deel van de bijeenkomst sprak de Oekraïense ambassadeur in Nederland.

Sinds het begin van de avond volgen de aanwezigen via een livestream een avond voor Oekraïne die is georganiseerd door een Pools tv-station. Het liefdadigheidsevent Save Ukraine, dat in het Engels wordt uitgezonden, is te zien in zeker twintig landen.

Diverse grote bands en artiesten zijn bij het evenement betrokken, zoals Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Placebo en Craig David. Ook Eurovisiesongfestivalwinnaars Salvador Sobral uit Portugal en Netta uit Israël treden op.

Meer uit Binnenland

Iraanse academici: Nederland, doe meer aan veiligheid Iraniërs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de veiligheid van mensen van Iraanse komaf te waarborgen. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland naar aanleiding van het neerschieten van een Iraniër in Schoonhoven. "Ik weet niet hoe, maar dat moeten we bekijken."

57 minuten geleden
Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

2 uur geleden
Comité Iran Vrij wil weten wie achter neerschieten Iraniër zit

DEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.

2 uur geleden
Neergeschoten Iraniër sprak zich uit tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.

2 uur geleden
OM: gezagvoerder niet schuldig aan fataal luchtballonongeluk

DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.

2 uur geleden
Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

3 uur geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden