
Demonstratie Museumplein ontbonden
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse driehoek van politie, justitie en burgemeester heeft een demonstratie zondag op het Museumplein ontbonden. Er is een noodbevel van kracht en het is niet langer toegestaan op het Museumplein te blijven, twittert de gemeente.
Zondag zijn er opnieuw tegenstanders van het coronabeleid naar het plein gekomen om daar 'koffie te drinken'. In totaal zijn er honderden actievoerders. De boodschap dat ze weg moeten, wordt vanuit een politiebusje omgeroepen. Elke keer dat dat gebeurt, joelen de demonstranten en wordt muziek harder gezet. Het lijkt er daarom vooralsnog niet op dat de demonstranten gehoor geven aan de oproep te vertrekken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Johan de Wittlaan in Den Haag, die sinds april dicht was voor de NAVO-top, gaat zaterdag of zondag weer open voor het verkeer. Het precieze tijdstip hangt af van het weer in de komende dagen. Het asfalt moet nog worden gelegd en daarna moeten de bouwers de belijning aanbrengen, en dat kan alleen als het droog is, zegt burgemeester Jan van Zanen. Na de internationale bijeenkomst is de doorgaande weg opnieuw ingericht.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De initiatiefneemster van de crowdfunding 'Wij eisen de nacht op' wil het geld dat ze inzamelt zo goed mogelijk besteden. Nu de boodschap op veel digitale schermen sinds zondag in het land is te zien, kijkt Danique de Jong naar wat er nog meer mogelijk is voor de veiligheid van jonge vrouwen op straat. De teller van de actie staat maandag halverwege de middag op bijna 430.000 euro, afkomstig van meer dan 15.000 donaties.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude blijft langer in de cel. De rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam heeft besloten dat hij nog zeker twee weken langer blijft vastzitten.
20 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Telers van fruit, groente, bomen, bloemen en planten in het oosten van Brabant mogen voorlopig geen water meer gebruiken uit sloten en beken. Waterschap Aa en Maas heeft hiertoe besloten omdat er door de droogte steeds minder water vloeit en de kwaliteit daarvan is verslechterd. Boeren mogen vanaf dinsdag ook water niet langer vasthouden door het waterpeil kunstmatig te verhogen. Bij overtreding kan een boete volgen.
23 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is tot zeker maandagavond laat ontregeld door koperdiefstal uit de Hanzeboog bij de Overijsselse hoofdstad. Hierdoor kan maar een van de twee sporen op de rode spoorbrug gebruikt worden en daarom rijden er geen sprinters, aldus een woordvoerder van ProRail.
29 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - In Leeuwarden en omgeving is een stroomstoring, meldt netbeheerder Liander. Daardoor zitten mensen en bedrijven in de Friese hoofdstad en in de omliggende plaatsen Cornjum, Jelsum, Lekkum, Miedum en Snakkerburen zonder stroom.
45 minuten geledenASSEN (ANP) - Op het terrein van de Johan Willem Frisokazerne in Assen komt een veiligheidscampus te staan. Op het complex is vanaf februari ruimte voor een weerbaarheidscentrum, met onder meer een internationale crisissimulatieruimte en een reservistenopleiding.
1 uur geleden