Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie Museumplein na charge ME beëindigd

Demonstratie Museumplein na charge ME beëindigd

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie op het Museumplein in Amsterdam is kort na 16.00 uur beëindigd. De ME voerde een charge uit en kort daarna vertrok ook het laatste groepje demonstranten. Op last van burgemeester Femke Halsema was de demonstratie tegen de coronamaatregelen ontbonden.

Op het plein mengde een grote groep van enkele honderden 'koffiedrinkers' zich zondag tussen een veelvoud van zonaanbidders en recreanten die van de vroege voorjaarsdag kwamen genieten.

Op het Museumplein is de afgelopen weken geregeld gedemonstreerd tegen het kabinetsbeleid en de coronamaatregelen. Anders dan voorgaande weken heeft de gemeente het plein deze zondag niet aangewezen als een zogenoemd veiligheidsrisicogebied. Dan zou ingrijpen door de politie gemakkelijker kunnen.

Ongeregeldheden

Op 17 januari, eveneens een zondag, ontstonden ongeregeldheden nadat de Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie, justitie) besloot een door de rechter verboden en spontaan ontstane demonstratie van zo'n 2000 mensen te ontbinden. Daarna kwamen er op zondag telkens groepen mensen naar het plein die wisten dat ze daar niet mochten demonstreren. Dat leidde twee zondagen achtereen tot ongeregeldheden.

Ook in Leeuwarden was zondag een demonstratie van 'koffiedrinkers'. Daar kwamen een paar honderd mensen op af. De betoging verliep in een gemoedelijke sfeer. Voor zover bekend zijn er geen aanhoudingen verricht.

Meer uit Binnenland

Vuilnis eerder opgehaald vanwege verwachte warmte

DEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.

2 uur geleden
Een verdachte van bekladding Nationaal Monument blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.

7 uur geleden
Voormalig AVRO-omroepster Alice Oppenheim (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.

7 uur geleden
Twee mensen naar ziekenhuis na explosie op zeilboot bij Urk

URK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet. De brandende zeilboot is gezonken.

11 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf maandag in hele land van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.

11 uur geleden
Nederlander rijdt via navigatie 'iconische' trap Blankenberge af

BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.

13 uur geleden
Politie vermoedt verband tussen vijf explosies Assen

ASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.

13 uur geleden