Demonstratie in Damascus voor vrouwenrechten en democratie
DAMASCUS (ANP/DPA) - Honderden personen hebben donderdag in de Syrische hoofdstad Damascus gedemonstreerd voor vrouwenrechten, democratie en een seculiere Syrische staat. Vooral jongeren riepen op tot een scheiding van staat en religie, vertelden ooggetuigen aan het Duitse persbureau dpa. Demonstranten riepen ook op tot nationale eenheid, vrijheid en gelijke rechten voor alle minderheden, zeiden ze.
Syrië wordt momenteel bestuurd door een interim-regering onder leiding van de islamitische groepering Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die Damascus veroverde. Daardoor kwam het regime van de voormalige Syrische leider Bashar al-Assad ten val.
Uitspraken van een woordvoerder van HTS op de Libanese televisie over de rol van vrouwen hebben tot kritiek geleid. Hij zei onder meer dat vrouwen door hun "biologische aard" ongeschikt zijn voor het ambt van minister van Defensie of voor functies in de rechterlijke macht.
Christenen, alawieten en andere minderheden vrezen repressies na de val van het regime van al-Assad. HTS-leider Ahmed al-Sharaa zei in een interview met de BBC dat hij van Syrië niet een soort Afghanistan wil maken, waar de radicale Taliban het voor het zeggen hebben. Hij zei ook burgers niets te willen aandoen en een voorstander te zijn van onderwijs voor vrouwen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden