Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie in Damascus voor vrouwenrechten en democratie

Demonstratie in Damascus voor vrouwenrechten en democratie

DAMASCUS (ANP/DPA) - Honderden personen hebben donderdag in de Syrische hoofdstad Damascus gedemonstreerd voor vrouwenrechten, democratie en een seculiere Syrische staat. Vooral jongeren riepen op tot een scheiding van staat en religie, vertelden ooggetuigen aan het Duitse persbureau dpa. Demonstranten riepen ook op tot nationale eenheid, vrijheid en gelijke rechten voor alle minderheden, zeiden ze.

Syrië wordt momenteel bestuurd door een interim-regering onder leiding van de islamitische groepering Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die Damascus veroverde. Daardoor kwam het regime van de voormalige Syrische leider Bashar al-Assad ten val.

Uitspraken van een woordvoerder van HTS op de Libanese televisie over de rol van vrouwen hebben tot kritiek geleid. Hij zei onder meer dat vrouwen door hun "biologische aard" ongeschikt zijn voor het ambt van minister van Defensie of voor functies in de rechterlijke macht.

Christenen, alawieten en andere minderheden vrezen repressies na de val van het regime van al-Assad. HTS-leider Ahmed al-Sharaa zei in een interview met de BBC dat hij van Syrië niet een soort Afghanistan wil maken, waar de radicale Taliban het voor het zeggen hebben. Hij zei ook burgers niets te willen aandoen en een voorstander te zijn van onderwijs voor vrouwen.

Meer uit Buitenland

Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

37 minuten geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

45 minuten geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

54 minuten geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

2 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

3 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

4 uur geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

7 uur geleden