Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie

Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zondag honderden mensen gedemonstreerd voor het recht op veilige migratie. De demonstranten voerden daarnaast ook actie voor onder meer betere opvang en gelijke behandeling van asielzoekers. Ook willen ze dat het geweld tegen vluchtelingen aan de grenzen van Europa stopt.

Tijdens de demonstratie zijn de migranten herdacht die afgelopen woensdag voor de kust van Griekenland zijn omgekomen bij een bootongeluk. Volgens MiGreat, een van de initiatiefnemers van de demonstratie, had de scheepsramp voorkomen kunnen worden als vluchtelingen veilig konden vluchten.

Op de zogeheten MOVE demonstratie waren ook meerdere sprekers onder wie Babah Tarawelly, spoken word artiest Lev Avitan en Roos Ykema van MiGreat. De demonstratie begon om 14.00 uur, waarna de demonstranten in een mars richting het Museumplein liepen voor het slotwoord.

MiGreat zamelde geld in om treinkaartjes te kopen voor asielzoekers die naar de MOVE demonstratie wilden komen, maar zelf dat niet kunnen betalen. Volgens de hulporganisatie is geld opgehaald voor zo'n 600 retourkaartjes.

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

2 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

2 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

2 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

3 uur geleden
Van den Brink benadrukt bij VN belang terugkeer migranten

NEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.

3 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

3 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

3 uur geleden