Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie

Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zondag honderden mensen gedemonstreerd voor het recht op veilige migratie. De demonstranten voerden daarnaast ook actie voor onder meer betere opvang en gelijke behandeling van asielzoekers. Ook willen ze dat het geweld tegen vluchtelingen aan de grenzen van Europa stopt.

Tijdens de demonstratie zijn de migranten herdacht die afgelopen woensdag voor de kust van Griekenland zijn omgekomen bij een bootongeluk. Volgens MiGreat, een van de initiatiefnemers van de demonstratie, had de scheepsramp voorkomen kunnen worden als vluchtelingen veilig konden vluchten.

Op de zogeheten MOVE demonstratie waren ook meerdere sprekers onder wie Babah Tarawelly, spoken word artiest Lev Avitan en Roos Ykema van MiGreat. De demonstratie begon om 14.00 uur, waarna de demonstranten in een mars richting het Museumplein liepen voor het slotwoord.

MiGreat zamelde geld in om treinkaartjes te kopen voor asielzoekers die naar de MOVE demonstratie wilden komen, maar zelf dat niet kunnen betalen. Volgens de hulporganisatie is geld opgehaald voor zo'n 600 retourkaartjes.

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

4 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

4 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

9 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

9 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

10 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

10 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

11 uur geleden