Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zondag honderden mensen gedemonstreerd voor het recht op veilige migratie. De demonstranten voerden daarnaast ook actie voor onder meer betere opvang en gelijke behandeling van asielzoekers. Ook willen ze dat het geweld tegen vluchtelingen aan de grenzen van Europa stopt.
Tijdens de demonstratie zijn de migranten herdacht die afgelopen woensdag voor de kust van Griekenland zijn omgekomen bij een bootongeluk. Volgens MiGreat, een van de initiatiefnemers van de demonstratie, had de scheepsramp voorkomen kunnen worden als vluchtelingen veilig konden vluchten.
Op de zogeheten MOVE demonstratie waren ook meerdere sprekers onder wie Babah Tarawelly, spoken word artiest Lev Avitan en Roos Ykema van MiGreat. De demonstratie begon om 14.00 uur, waarna de demonstranten in een mars richting het Museumplein liepen voor het slotwoord.
MiGreat zamelde geld in om treinkaartjes te kopen voor asielzoekers die naar de MOVE demonstratie wilden komen, maar zelf dat niet kunnen betalen. Volgens de hulporganisatie is geld opgehaald voor zo'n 600 retourkaartjes.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
11 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
13 uur geleden