Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zondag honderden mensen gedemonstreerd voor het recht op veilige migratie. De demonstranten voerden daarnaast ook actie voor onder meer betere opvang en gelijke behandeling van asielzoekers. Ook willen ze dat het geweld tegen vluchtelingen aan de grenzen van Europa stopt.
Tijdens de demonstratie zijn de migranten herdacht die afgelopen woensdag voor de kust van Griekenland zijn omgekomen bij een bootongeluk. Volgens MiGreat, een van de initiatiefnemers van de demonstratie, had de scheepsramp voorkomen kunnen worden als vluchtelingen veilig konden vluchten.
Op de zogeheten MOVE demonstratie waren ook meerdere sprekers onder wie Babah Tarawelly, spoken word artiest Lev Avitan en Roos Ykema van MiGreat. De demonstratie begon om 14.00 uur, waarna de demonstranten in een mars richting het Museumplein liepen voor het slotwoord.
MiGreat zamelde geld in om treinkaartjes te kopen voor asielzoekers die naar de MOVE demonstratie wilden komen, maar zelf dat niet kunnen betalen. Volgens de hulporganisatie is geld opgehaald voor zo'n 600 retourkaartjes.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
14 uur geleden