Demonstratie en mars in Amsterdam voor recht op veilige migratie
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zondag honderden mensen gedemonstreerd voor het recht op veilige migratie. De demonstranten voerden daarnaast ook actie voor onder meer betere opvang en gelijke behandeling van asielzoekers. Ook willen ze dat het geweld tegen vluchtelingen aan de grenzen van Europa stopt.
Tijdens de demonstratie zijn de migranten herdacht die afgelopen woensdag voor de kust van Griekenland zijn omgekomen bij een bootongeluk. Volgens MiGreat, een van de initiatiefnemers van de demonstratie, had de scheepsramp voorkomen kunnen worden als vluchtelingen veilig konden vluchten.
Op de zogeheten MOVE demonstratie waren ook meerdere sprekers onder wie Babah Tarawelly, spoken word artiest Lev Avitan en Roos Ykema van MiGreat. De demonstratie begon om 14.00 uur, waarna de demonstranten in een mars richting het Museumplein liepen voor het slotwoord.
MiGreat zamelde geld in om treinkaartjes te kopen voor asielzoekers die naar de MOVE demonstratie wilden komen, maar zelf dat niet kunnen betalen. Volgens de hulporganisatie is geld opgehaald voor zo'n 600 retourkaartjes.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
53 minuten geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
11 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
14 uur geleden