Demonstratie bij Ahoy tegen wapenbeurs duurt voort
ROTTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen de wapenbeurs in Ahoy in Rotterdam duurt voort. Na wat opstootjes met de politie eerder op de ochtend blijven de ongeveer 150 betogers aan het begin van de middag in het demonstratievak. De sfeer is wel gespannen, ziet een verslaggever van het ANP. Bij Ahoy staat veel politie.
De betogers hebben protestborden en spandoeken bij zich en roepen leuzen als "We don't want your fucking war", "Viva intifada" en "Shame on you". Beursbezoekers die langslopen worden nageroepen of krijgen een middelvinger vanuit het demonstratievak dat is afgezet met hekken. Af en toe wordt daar door de actievoerders aan gerammeld of gooit iemand een hek om. De politie gaat er dan gelijk op af.
Volgens een woordvoerster van de politie staat het aantal aanhoudingen op negen, onder wie drie voor het bekladden van Ahoy. Onder de demonstranten zijn pro-Palestijnse actievoerders, klimaatactivisten en betogers van de coalitie Verzet Tegen Oorlog. Mogelijk hebben sommige deelnemers en bezoekers van wapenbeurs NEDS in Ahoy banden met Israƫl. Dat land wordt door de betogers beschuldigd van het plegen van genocide in Gaza.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
2 uur geledenHILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.
2 uur geleden