Demonstratie Amsterdams Primark-personeel om ontslagdreiging
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer twintig medewerkers van de Primark in het Amsterdamse centrum hebben zaterdagmiddag voor de winkel gedemonstreerd vanwege onrust over aangekondigde ontslagen. Primark zou in het hele land zo'n 250 mensen willen ontslaan, om erna veel personeel opnieuw te willen inhuren tegen slechtere arbeidsvoorwaarden, zoals minder loon, aldus vakbond FNV.
De demonstranten op het Damrak hadden borden bij zich met teksten zoals "primarkfamily", "meer respect voor medewerkers = kortere rijen" en "power to the Primark workers". Achter de ramen van de winkel keken andere personeelsleden toe naar de demonstratie, aldus vakbondsbestuurder Linda Vermeulen.
Met de actie hoopt de vakbond een hogere ontslagvergoeding af te dwingen voor de medewerkers, mochten ze ontslagen worden. Voor de mensen die blijven wil de bond "werkbare roosters en lonen die in de toekomst omhooggaan", aldus FNV. "Meer medewerkers van Primark willen zich hierover uitspreken, wij hopen dat de directie dat ook ziet en naar ons gaat luisteren", aldus Vermeulen.
Primark heeft zaterdag tegenover FNV nog niet gereageerd op de demonstratie. David Swann Lassche, leider van de Nederlandse tak van Primark, zei eerder te begrijpen dat dit een moeilijke tijd is voor collega's die mogelijk worden getroffen door de ontslagronde. Volgens hem kan er via de vakbonden worden gestemd over een sociaal plan. Dat heeft Primark "tijdens het onderhandelingsproces vele malen aangepast", aldus Lassche.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan, in navolging van minnen op Wall Street. Nu de shutdown van de Amerikaanse overheid voorbij is, lijken bij beleggers de zorgen over de Amerikaanse economie en rente weer toe te nemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan Joe Lewis, de 88-jarige miljardair die vorig jaar schuldig pleitte aan handel op de beurs met voorkennis. Lewis bracht hierover zelf een verklaring naar buiten, nadat meerdere media over de gratie hadden bericht.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname hoopt dat in 2030 de gaswinning begint in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied voor de kust van het land. Dat zei president Jennifer Geerlings-Simons donderdag in het Surinaamse parlement.
1 uur geleden