Demonstratie Amsterdams Primark-personeel om ontslagdreiging
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer twintig medewerkers van de Primark in het Amsterdamse centrum hebben zaterdagmiddag voor de winkel gedemonstreerd vanwege onrust over aangekondigde ontslagen. Primark zou in het hele land zo'n 250 mensen willen ontslaan, om erna veel personeel opnieuw te willen inhuren tegen slechtere arbeidsvoorwaarden, zoals minder loon, aldus vakbond FNV.
De demonstranten op het Damrak hadden borden bij zich met teksten zoals "primarkfamily", "meer respect voor medewerkers = kortere rijen" en "power to the Primark workers". Achter de ramen van de winkel keken andere personeelsleden toe naar de demonstratie, aldus vakbondsbestuurder Linda Vermeulen.
Met de actie hoopt de vakbond een hogere ontslagvergoeding af te dwingen voor de medewerkers, mochten ze ontslagen worden. Voor de mensen die blijven wil de bond "werkbare roosters en lonen die in de toekomst omhooggaan", aldus FNV. "Meer medewerkers van Primark willen zich hierover uitspreken, wij hopen dat de directie dat ook ziet en naar ons gaat luisteren", aldus Vermeulen.
Primark heeft zaterdag tegenover FNV nog niet gereageerd op de demonstratie. David Swann Lassche, leider van de Nederlandse tak van Primark, zei eerder te begrijpen dat dit een moeilijke tijd is voor collega's die mogelijk worden getroffen door de ontslagronde. Volgens hem kan er via de vakbonden worden gestemd over een sociaal plan. Dat heeft Primark "tijdens het onderhandelingsproces vele malen aangepast", aldus Lassche.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
7 uur geleden