Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten VU vertrokken vanaf tentenkamp na ontbinding

Demonstranten VU vertrokken vanaf tentenkamp na ontbinding

AMSTERDAM (ANP) - De demonstranten van het tentenkamp op de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam hebben het universiteitsterrein verlaten nadat hun protest eerder op de avond formeel was ontbonden. Er staan nog enkele politieagenten en politiebusjes, ziet een verslaggever. Ook zijn sommige demonstranten nog bezig met het inladen van tentspullen in een busje bij de De Boelelaan. Maar de meeste demonstranten en agenten zijn inmiddels vertrokken.

De politie laat weten dat de ontruiming van het tentenkamp "vreedzaam en ordelijk" is verlopen. "De veertig demonstranten gaven gehoor aan de oproep te vertrekken", aldus een woordvoerder.

De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema ontbond de demonstratie dinsdag aan het eind van de middag omdat de betogers voorschriften hadden overtreden. Zo stonden hun tenten voor de ingang van het hoofdgebouw van de VU. Daarmee werd het onderwijs verstoord, aldus een woordvoerder van de burgemeester.

Gazaoorlog

De universiteit liet eerder al weten dat het hoofdgebouw tijdelijk is gesloten om de tentjes voor de hoofdingang. De andere gebouwen zijn nog wel toegankelijk. Wel geldt er een deurbeleid, waarbij studenten en medewerkers hun universiteitspas moeten laten zien. Andere bezoekers kan mogelijk gevraagd worden om hun bestemming en identiteitsbewijs.

Het tentenkamp is een actie tegen de oorlog in Gaza en stond sinds vorige week maandag op het universiteitsterrein. De universiteit gedoogde het tentenkamp tot dusver.

Meer uit Binnenland

Borsato: Ik hoop op vrijspraak en heb vertrouwen in de rechtbank

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.

15 minuten geleden
Marco Borsato arriveert bij rechtbank voor uitspraak in zedenzaak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.

39 minuten geleden
Een uit brandende woning gehaalde persoon Driebergen is een kind

DRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.

1 uur geleden
Kinderen moeten beter leren spreken en luisteren, vindt inspectie

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.

3 uur geleden
Meer Nederlanders wantrouwen online-informatie

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.

3 uur geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

3 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

7 uur geleden