Demonstranten verstoren lezing Brekelmans in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een lezing van minister Ruben Brekelmans (Defensie) op de Universiteit van Amsterdam is woensdag verstoord door demonstranten. De discussie werd afgebroken, de minister werd weggeleid en daarna werd de openbare lezing niet hervat, laat de universiteit weten.
De bijeenkomst was georganiseerd door een groep studenten onder de naam Room for Discussion. Het gesprek met de minister vond plaats achter gesloten deuren. "Helaas werd het interview zodanig verstoord dat we het moesten stopzetten. Er werd geschreeuwd en op ramen gebonsd. Beschamend dat het niet normaal kon worden afgerond", laat de universiteit weten.
Brekelmans is naar een aparte kamer geleid. Daar wordt een gesprek met hem opgenomen, zonder publiek. De universiteit wil die beelden later op YouTube zetten.
Vorig jaar
De minister zegt in een schriftelijke verklaring dat hij op de UvA "in gesprek wilde met (kritische) studenten" over internationale veiligheid. "Helaas werd dit ruw verstoord", meldt hij. "Op universiteiten moet je open van gedachten kunnen wisselen. Zeer kwalijk dat dit onmogelijk is gemaakt. Juist als Defensie verdedigen we deze vrijheden."
Een lezing van Brekelmans' voorganger Kajsa Ollongren ging vorig jaar om veiligheidsredenen niet door. De driehoek (burgemeester, politie en justitie) gaf een "negatief veiligheidsadvies" omdat er kans zou zijn op "wanordelijkheden". In diezelfde periode was een interview met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema van de campus verplaatst naar het stadhuis.
Ook een discussie met de Nederlandse luitenant-admiraal Rob Bauer, toen de hoogste militair van de NAVO, werd vorig jaar afgebroken in verband met een demonstratie.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariƫr Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
1 dag geleden