Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten verstoren lezing Brekelmans in Amsterdam

Demonstranten verstoren lezing Brekelmans in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een lezing van minister Ruben Brekelmans (Defensie) op de Universiteit van Amsterdam is woensdag verstoord door demonstranten. De discussie werd afgebroken, de minister werd weggeleid en daarna werd de openbare lezing niet hervat, laat de universiteit weten.

De bijeenkomst was georganiseerd door een groep studenten onder de naam Room for Discussion. Het gesprek met de minister vond plaats achter gesloten deuren. "Helaas werd het interview zodanig verstoord dat we het moesten stopzetten. Er werd geschreeuwd en op ramen gebonsd. Beschamend dat het niet normaal kon worden afgerond", laat de universiteit weten.

Brekelmans is naar een aparte kamer geleid. Daar wordt een gesprek met hem opgenomen, zonder publiek. De universiteit wil die beelden later op YouTube zetten.

Vorig jaar

De minister zegt in een schriftelijke verklaring dat hij op de UvA "in gesprek wilde met (kritische) studenten" over internationale veiligheid. "Helaas werd dit ruw verstoord", meldt hij. "Op universiteiten moet je open van gedachten kunnen wisselen. Zeer kwalijk dat dit onmogelijk is gemaakt. Juist als Defensie verdedigen we deze vrijheden."

Een lezing van Brekelmans' voorganger Kajsa Ollongren ging vorig jaar om veiligheidsredenen niet door. De driehoek (burgemeester, politie en justitie) gaf een "negatief veiligheidsadvies" omdat er kans zou zijn op "wanordelijkheden". In diezelfde periode was een interview met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema van de campus verplaatst naar het stadhuis.

Ook een discussie met de Nederlandse luitenant-admiraal Rob Bauer, toen de hoogste militair van de NAVO, werd vorig jaar afgebroken in verband met een demonstratie.

Meer uit Politiek

Schoof: goed nieuws dat Revolutionaire Garde op terreurlijst komt

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof vindt het "goed nieuws" dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben besloten de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties te zetten. "Nederland heeft hier jarenlang voor gepleit", memoreert de partijloze premier in een tweet.

6 uur geleden
Van Weel: over maand besluit nieuw EU-sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - Onder de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is brede steun om snel een nieuw sanctiepakket op te leggen aan Rusland, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Niet in de laatste plaats omdat de situatie voor Oekraïners onleefbaar is door de kou. Het is Oekraïne daarnaast niet duidelijk hoe serieus Rusland is in de onderhandelingen over vrede.

7 uur geleden
D66, VVD en CDA ronden coalitieakkoord af na input fracties

DEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD en CDA hebben donderdag het coalitieakkoord helemaal afgemaakt. Zij hebben nog een paar "kleine aanpassingen" gemaakt na terugkoppeling uit de fracties. Die fracties hadden het akkoord woensdagavond al goedgekeurd.

10 uur geleden
Van Marum wacht onderzoek af over overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.

12 uur geleden
Stagevergoeding verplichten kan, maar minister ziet ook dilemma's

DEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.

12 uur geleden
Ook Van Oosten vindt verbetering strafrecht 'wel erg lang' duren

DEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.

13 uur geleden
Van Weel: Iraanse Garde op terroristenlijst zetten is belangrijk

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.

13 uur geleden