Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten verstoren lezing Brekelmans in Amsterdam

Demonstranten verstoren lezing Brekelmans in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een lezing van minister Ruben Brekelmans (Defensie) op de Universiteit van Amsterdam is woensdag verstoord door demonstranten. De discussie werd afgebroken, de minister werd weggeleid en daarna werd de openbare lezing niet hervat, laat de universiteit weten.

De bijeenkomst was georganiseerd door een groep studenten onder de naam Room for Discussion. Het gesprek met de minister vond plaats achter gesloten deuren. "Helaas werd het interview zodanig verstoord dat we het moesten stopzetten. Er werd geschreeuwd en op ramen gebonsd. Beschamend dat het niet normaal kon worden afgerond", laat de universiteit weten.

Brekelmans is naar een aparte kamer geleid. Daar wordt een gesprek met hem opgenomen, zonder publiek. De universiteit wil die beelden later op YouTube zetten.

Vorig jaar

De minister zegt in een schriftelijke verklaring dat hij op de UvA "in gesprek wilde met (kritische) studenten" over internationale veiligheid. "Helaas werd dit ruw verstoord", meldt hij. "Op universiteiten moet je open van gedachten kunnen wisselen. Zeer kwalijk dat dit onmogelijk is gemaakt. Juist als Defensie verdedigen we deze vrijheden."

Een lezing van Brekelmans' voorganger Kajsa Ollongren ging vorig jaar om veiligheidsredenen niet door. De driehoek (burgemeester, politie en justitie) gaf een "negatief veiligheidsadvies" omdat er kans zou zijn op "wanordelijkheden". In diezelfde periode was een interview met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema van de campus verplaatst naar het stadhuis.

Ook een discussie met de Nederlandse luitenant-admiraal Rob Bauer, toen de hoogste militair van de NAVO, werd vorig jaar afgebroken in verband met een demonstratie.

Meer uit Politiek

Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

2 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

3 uur geleden
Amsterdam: mogelijke versoepeling huurregels slecht doordacht

AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).

1 dag geleden
Kabinet stelt nationaal crisisplan olie in werking

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.

1 dag geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

2 dagen geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

2 dagen geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

2 dagen geleden