Demonstranten verstoren lezing Brekelmans in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een lezing van minister Ruben Brekelmans (Defensie) op de Universiteit van Amsterdam is woensdag verstoord door demonstranten. De discussie werd afgebroken, de minister werd weggeleid en daarna werd de openbare lezing niet hervat, laat de universiteit weten.
De bijeenkomst was georganiseerd door een groep studenten onder de naam Room for Discussion. Het gesprek met de minister vond plaats achter gesloten deuren. "Helaas werd het interview zodanig verstoord dat we het moesten stopzetten. Er werd geschreeuwd en op ramen gebonsd. Beschamend dat het niet normaal kon worden afgerond", laat de universiteit weten.
Brekelmans is naar een aparte kamer geleid. Daar wordt een gesprek met hem opgenomen, zonder publiek. De universiteit wil die beelden later op YouTube zetten.
Vorig jaar
De minister zegt in een schriftelijke verklaring dat hij op de UvA "in gesprek wilde met (kritische) studenten" over internationale veiligheid. "Helaas werd dit ruw verstoord", meldt hij. "Op universiteiten moet je open van gedachten kunnen wisselen. Zeer kwalijk dat dit onmogelijk is gemaakt. Juist als Defensie verdedigen we deze vrijheden."
Een lezing van Brekelmans' voorganger Kajsa Ollongren ging vorig jaar om veiligheidsredenen niet door. De driehoek (burgemeester, politie en justitie) gaf een "negatief veiligheidsadvies" omdat er kans zou zijn op "wanordelijkheden". In diezelfde periode was een interview met de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema van de campus verplaatst naar het stadhuis.
Ook een discussie met de Nederlandse luitenant-admiraal Rob Bauer, toen de hoogste militair van de NAVO, werd vorig jaar afgebroken in verband met een demonstratie.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
19 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
1 dag geleden