Demonstranten veroorzaken files na oproep boerenactiegroep
BARNEVELD (ANP) - Demonstranten veroorzaken sinds vrijdag 15.00 uur files op meerdere snelwegen. Rijkswaterstaat en de ANWB laten weten dat onder meer op de A1, A50 en A28 actie wordt gevoerd. Vrachtwagens en trekkers rijden langzaam of blokkeren wegen en afritten.
De acties begonnen rond 15.00 uur op de A1 bij Barneveld, de A50 bij Epe en bij de afrit naar Elspeet op de A28 van Zwolle richting Amersfoort, aldus woordvoerders van Rijkswaterstaat en de ANWB. "Op veel plaatsen zien we dat de blokkerende voertuigen heel langzaam hun weg weer vervolgen." Een woordvoerder van Rijkswaterstaat waarschuwt dat wie de weg op gaat, hinder kan ondervinden van de acties. Hij weet dat de politie ter plaatse is bij de actie op de A50 tussen Vaassen en Epe.
Op de A1 liepen tussen Barneveld en Baarn in beide richtingen vertragingen op tot ruim een uur, maar ruim een kwartier na de start van de actie ziet de ANWB dat de file ook weer afneemt. "Het lijkt erop dat ze weer zijn gaan rijden, maar het duurt een tijd voor de flink opgelopen vertragingen afnemen."
Naast de blokkades op snelwegen zijn er meerdere kleine acties in het land, zoals voertuigen die stilstaan op N-wegen en rotondes. "We zien op meerdere plekken mensen die op een of andere manier de weg blokkeren", aldus Rijkswaterstaat.
Boerenactiegroep Agractie riep eerder op Nederland vrijdag "een kwartier plat te leggen". De organisatie vroeg Nederlanders om 15.00 uur het werk voor 15 minuten neer te leggen en zo "solidariteit met de boeren" te tonen. De boeren voeren al weken actie tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Ze vrezen dat hun bedrijven hierdoor hard worden geraakt. Met de solidariteitsactie willen de boeren "een krachtig signaal afgeven aan politiek Den Haag".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Rotterdam The Hague Airport en aangehouden.
16 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
8 uur geleden