Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten veroorzaken files na oproep boerenactiegroep

Demonstranten veroorzaken files na oproep boerenactiegroep

BARNEVELD (ANP) - Demonstranten veroorzaken sinds vrijdag 15.00 uur files op meerdere snelwegen. Rijkswaterstaat en de ANWB laten weten dat onder meer op de A1, A50 en A28 actie wordt gevoerd. Vrachtwagens en trekkers rijden langzaam of blokkeren wegen en afritten.

De acties begonnen rond 15.00 uur op de A1 bij Barneveld, de A50 bij Epe en bij de afrit naar Elspeet op de A28 van Zwolle richting Amersfoort, aldus woordvoerders van Rijkswaterstaat en de ANWB. "Op veel plaatsen zien we dat de blokkerende voertuigen heel langzaam hun weg weer vervolgen." Een woordvoerder van Rijkswaterstaat waarschuwt dat wie de weg op gaat, hinder kan ondervinden van de acties. Hij weet dat de politie ter plaatse is bij de actie op de A50 tussen Vaassen en Epe.

Op de A1 liepen tussen Barneveld en Baarn in beide richtingen vertragingen op tot ruim een uur, maar ruim een kwartier na de start van de actie ziet de ANWB dat de file ook weer afneemt. "Het lijkt erop dat ze weer zijn gaan rijden, maar het duurt een tijd voor de flink opgelopen vertragingen afnemen."

Naast de blokkades op snelwegen zijn er meerdere kleine acties in het land, zoals voertuigen die stilstaan op N-wegen en rotondes. "We zien op meerdere plekken mensen die op een of andere manier de weg blokkeren", aldus Rijkswaterstaat.

Boerenactiegroep Agractie riep eerder op Nederland vrijdag "een kwartier plat te leggen". De organisatie vroeg Nederlanders om 15.00 uur het werk voor 15 minuten neer te leggen en zo "solidariteit met de boeren" te tonen. De boeren voeren al weken actie tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Ze vrezen dat hun bedrijven hierdoor hard worden geraakt. Met de solidariteitsactie willen de boeren "een krachtig signaal afgeven aan politiek Den Haag".

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

7 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

10 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

11 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

11 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

11 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

14 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

21 uur geleden