Demonstranten van Dam verwijderd, politie nog wel aanwezig
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft woensdagavond 265 pro-Palestijnse demonstranten met bussen van de Dam naar andere locaties in de stad gebracht. Zeker één bus met actievoerders ging naar het Westergasterrein. Voor die plek had de gemeente een ontheffing verleend om te demonstreren.
Sommige demonstranten zijn teruggekeerd naar de Dam nadat ze elders waren afgezet. Op de Dam was eerst nog veel politie op de been, maar rond 22.00 uur vertrokken de meeste busjes. Een groep van zo'n tweehonderd man die eerst toekeek vanaf het Nationaal Monument liep daarop naar voren om een soort overwinningsdans te doen op straat, zag een verslaggever van het ANP. Daarbij schreeuwden ze 'Whose streets? Our streets!'.
De groep dunde daarna uit. Een paar politiebusjes staan nog op het plein om de situatie te monitoren.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
50 minuten geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
2 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
9 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
13 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
15 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
22 uur geleden