Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten Utrecht eisen humaner asielbeleid

Demonstranten Utrecht eisen humaner asielbeleid

UTRECHT (ANP) - Ongeveer driehonderd demonstranten hebben vrijdagmiddag in park Transwijk in Utrecht geprotesteerd tegen wat ze zien als "de inhumane situatie" op Lesbos. Zij eisen een humaner asielbeleid voor vrouwen, kinderen en mannen.

"Stop met koehandel te spelen over de rug van de slachtoffers. Honderd mensen is niet voldoende. Ik schaam mij als Nederlander", aldus een van de sprekers.

Het vluchtelingenkamp Moria op Lesbos werd dinsdagnacht grotendeels verwoest door branden, waardoor zo'n 13.000 vluchtelingen zijn gedupeerd. De demonstranten in Utrecht hielden een minuut stilte voor de slachtoffers uit het vluchtelingenkamp.

Het kabinet zei donderdag bereid te zijn honderd asielzoekers op te vangen die dakloos zijn geraakt. "Dan blijven er 12.900 kwetsbare mensen over. Iedereen moet daar weg. Bovendien moet er een structurele oplossing komen zodat dit soort kampen in de toekomst niet meer ontstaan", aldus de organisatie.

Europarlementariër Tineke Strik van GroenLinks noemde het "onacceptabel dat mensen aan hun lot worden overgelaten. De brand was het dieptepunt."

Meer uit Binnenland

Ook patiënten ETZ kunnen weer inloggen in systeem

TILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".

51 minuten geleden
Yeşilgöz staat welwillend tegenover extra bijdrage marinemissie

BRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.

1 uur geleden
Dolle Mina's eisen in Den Haag dat abortus uit strafrecht gaat

DEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.

1 uur geleden
Verdachte schietincident NDSM-kade maandag voorgeleid

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.

1 uur geleden
Schrijvers en journalisten dinsdag in actie tegen Facebook

AMSTERDAM (ANP) - Schrijvers en journalisten komen dinsdag voor het hoofdkantoor van Facebook Nederland in Amsterdam in actie tegen het trainen van AI-taalmodellen met hun werk. De actie valt voor de start van de Kinderboekenweek, die woensdag begint.

3 uur geleden
DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

5 uur geleden
Israël trekt status Nederlandse diplomaten in om importverbod

RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.

15 uur geleden