Demonstranten Utrecht eisen humaner asielbeleid
UTRECHT (ANP) - Ongeveer driehonderd demonstranten hebben vrijdagmiddag in park Transwijk in Utrecht geprotesteerd tegen wat ze zien als "de inhumane situatie" op Lesbos. Zij eisen een humaner asielbeleid voor vrouwen, kinderen en mannen.
"Stop met koehandel te spelen over de rug van de slachtoffers. Honderd mensen is niet voldoende. Ik schaam mij als Nederlander", aldus een van de sprekers.
Het vluchtelingenkamp Moria op Lesbos werd dinsdagnacht grotendeels verwoest door branden, waardoor zo'n 13.000 vluchtelingen zijn gedupeerd. De demonstranten in Utrecht hielden een minuut stilte voor de slachtoffers uit het vluchtelingenkamp.
Het kabinet zei donderdag bereid te zijn honderd asielzoekers op te vangen die dakloos zijn geraakt. "Dan blijven er 12.900 kwetsbare mensen over. Iedereen moet daar weg. Bovendien moet er een structurele oplossing komen zodat dit soort kampen in de toekomst niet meer ontstaan", aldus de organisatie.
Europarlementariër Tineke Strik van GroenLinks noemde het "onacceptabel dat mensen aan hun lot worden overgelaten. De brand was het dieptepunt."
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
2 minuten geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
3 uur geleden