Demonstranten Utrecht eisen humaner asielbeleid
UTRECHT (ANP) - Ongeveer driehonderd demonstranten hebben vrijdagmiddag in park Transwijk in Utrecht geprotesteerd tegen wat ze zien als "de inhumane situatie" op Lesbos. Zij eisen een humaner asielbeleid voor vrouwen, kinderen en mannen.
"Stop met koehandel te spelen over de rug van de slachtoffers. Honderd mensen is niet voldoende. Ik schaam mij als Nederlander", aldus een van de sprekers.
Het vluchtelingenkamp Moria op Lesbos werd dinsdagnacht grotendeels verwoest door branden, waardoor zo'n 13.000 vluchtelingen zijn gedupeerd. De demonstranten in Utrecht hielden een minuut stilte voor de slachtoffers uit het vluchtelingenkamp.
Het kabinet zei donderdag bereid te zijn honderd asielzoekers op te vangen die dakloos zijn geraakt. "Dan blijven er 12.900 kwetsbare mensen over. Iedereen moet daar weg. Bovendien moet er een structurele oplossing komen zodat dit soort kampen in de toekomst niet meer ontstaan", aldus de organisatie.
Europarlementariër Tineke Strik van GroenLinks noemde het "onacceptabel dat mensen aan hun lot worden overgelaten. De brand was het dieptepunt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geleden