Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten spelen kat-en-muisspel met politie

Demonstranten spelen kat-en-muisspel met politie

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ongeveer honderd demonstranten speelde zondagavond in Amsterdam een kat-en-muisspel met de politie. Sinds ze de demonstratieplek op het Waterlooplein verlieten, liepen ze langs onder meer de Nieuwe Prinsengracht, de Roetersstraat, het Alexanderplein en de Mauritskade. Daarbij werden ze steeds gevolgd door politiebusjes, zag een verslaggever van het ANP.

De steeds kleiner wordende groep eindigde op de Dam. Daar stonden rond 17.15 uur nog enkele tientallen mensen te demonstreren, zoals op die plek iedere avond gebeurt uit solidariteit met Palestijnen in Gaza, vertelt een van hen aan een ANP-verslaggever. "Mensen leven daar iedere dag in angst", zegt de deelneemster. Volgens haar zijn demonstraties en een protestmars door de stad, zoals zondagmiddag, een belangrijke manier om aandacht te vragen voor de situatie in Gaza. "Aan Palestijnse vlaggen die we onderweg uit huizen zagen hangen, zien we dat we worden gesteund."

Eerder op zondag verzamelde ongeveer duizend mensen zich op het Waterlooplein om daar te demonstreren tegen de komst van de Israëlische president Isaac Herzog naar de opening van het Nationaal Holocaustmuseum. Veel van hen droegen de Palestijnse vlag met zich mee.

Ook voor de deur van het museum in de Plantage Middenlaan werd gedemonstreerd. Het gefluit en de leuzen die beide groepen demonstranten riepen waren te horen tijdens het openingsprogramma in de Portugese Synagoge op het Mr. Visserplein en bij de officiële openingsceremonie bij het museum zelf. Koning Willem-Alexander en president Herzog werden door demonstranten uitgejoeld toen ze het nieuwe museum ingingen en het weer verlieten.

Meer uit Binnenland

119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

24 minuten geleden
Herstelwerkzaamheden aan Amsterdamse flat nog niet afgerond

AMSTERDAM (ANP) - De herstelwerkzaamheden aan de flat in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie plaatsvond, zijn ook zaterdag nog gaande. Dat meldt woningcorporatie Stadgenoot, die appartementen in het flatgebouw aan de Osdorper Ban verhuurt.

51 minuten geleden
Arrestaties en ME in actie bij rellen in Wijk bij Duurstede

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Bij rellen bij het gemeentehuis in Wijk bij Duurstede heeft de politie vrijdagavond zeven mensen opgepakt. Er zijn volgens de politie zware vernielingen aangebracht aan het gemeentehuis. De mobiele eenheid is in actie gekomen.

1 uur geleden
Treinverkeer rond Woerden hervat na brand en evacuatie

WOERDEN (ANP) - Het treinverkeer rond Woerden is in de nacht van vrijdag op zaterdag weer opgestart. Door een brand in een transformatorhuisje kwamen vrijdagmiddag drie treinen op het spoor stil te staan. Zo'n 1300 reizigers moesten worden geëvacueerd en dat duurde tot in de avond.

3 uur geleden
Groep asielzoekers naar Zwolle omdat nachtopvang De Wijk vol zit

ZWOLLE (ANP) - Een groep van zo'n tien asielzoekers bij aanmeldcentrum Ter Apel is vrijdagavond in een bus naar Zwolle vertrokken. Dat gebeurde omdat de nachtopvang in De Wijk al vol zit, meldt een woordvoerster van de gemeente Zwolle.

10 uur geleden
Zoeken naar slachtoffers onder puin Amsterdamse flat gestopt

AMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten zoeken niet meer naar mensen onder het puin van de flat in Amsterdam, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. In de afgelopen uren is niemand meer gevonden, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vrijdagavond laat.

11 uur geleden
Storing in Europees datasysteem opgelost, meldt IND

DEN HAAG (ANP) - De storing met het asielsysteem Eurodac is opgelost. Dat laat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) vrijdagavond laat weten. De storing was op de dag dat het Europese migratiepact in werking trad.

12 uur geleden