Demonstranten raken slaags met politie in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - In Berlijn zijn demonstranten op de Dag van Arbeid serieus slaags geraakt met de politie. Pas laat in de avond keerde de rust geleidelijk terug. In andere Duitse steden waren er slechts wat incidentele voorvallen tijdens evenementen van zowel linkse als rechtse organisaties.
Volgens de politie verzamelden zo'n 5000 betogers zich zaterdag in de Berlijnse wijk Neukölln. De ordebewakers waren voorbereid op de komst van tweemaal zoveel mensen. Sommige bronnen meldden dat dat aantal ruimschoots werd gehaald.
Het liep uit de hand toen raddraaiers de agenten begonnen te bekogelen met flessen en stenen en hen ook lijfelijk aanvielen. Op verschillende plekken werden afvalcontainers en pallets in brand gestoken. De politie verweerde zich onder meer met pepperspray. Drie agenten raakte gewond door vuurwerk. Verscheidene relschoppers werden gearresteerd.
Protestborden
Linkse actievoerders zwaaiden met vlaggen of hadden zich gewapend met protestborden. Ze schreeuwden leuzen tegen de politie. Deze riep met megafoons de demonstranten op zich aan de corona-regels te houden, waaronder anderhalve meter afstand van elkaar. Velen hadden daar maling aan en eisten onder meer onmiddellijke hervatting van het sociale leven en vrij baan voor sportclubs.
Ook elders in het land waren vergelijkbare manifestaties. In Hamburg joeg de politie een samenscholing van honderden linkse activisten uiteen voor het cultureel centrum Rote Flora met behulp van een waterkanon. Later werd een eind gemaakt aan een niet-toegestane betoging in het Lohmühlenpark. Tientallen bezoekers werden aangehouden.
In Frankfurt hielden 3000 personen een protestmars. Een aantal deelnemers werd gearresteerd wegens het gooien van vuurwerk en aanvallen van de politie. Ook hier werd het waterkanon ingezet. Vergelijkbare incidenten werden gemeld in Leipzig en Erfurt.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
2 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
12 uur geleden