Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten proberen Malieveld te verlaten, richting centrum

Demonstranten proberen Malieveld te verlaten, richting centrum

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten tegen het kabinetsbeleid die zondag naar het Malieveld in Den Haag zijn gekomen, hebben geprobeerd het Malieveld te verlaten en richting het centrum te lopen. Ze zijn teruggedreven door de politie.

Een grote groep ging nadat een teken was gegeven naar voren toe en stroomde van het Malieveld af. De politie wist ze na deze korte poging echter terug te drijven. Ook komt er een waterkanon aanrijden, dat de politie vaker inzet bij rellen of als demonstraties uit de hand lopen. Ook bij het provinciehuis staan inmiddels demonstranten.

Ongeveer een halfuur eerder riep de politie demonstranten die nog onderweg waren naar het Malieveld op niet meer te komen en naar huis te gaan. Het maximumaantal demonstranten van tweehonderd dat is toegestaan, was op dat moment al bereikt. Er is een noodbevel van kracht.

Op het Malieveld vindt op de laatste zondag voor de Tweede Kamerverkiezingen een demonstratie plaats van tegenstanders van het kabinetsbeleid, georganiseerd door Nederland in Verzet, weg met dit kabinet.

Meer uit Binnenland

Brekelmans: geen concrete doelen in afspraak met defensiesector

DEN HAAG (ANP) - In de gezamenlijke verklaring van ministers van NAVO-landen en defensiebedrijven staan geen meetbare doelen, geeft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) toe. "Het kan ook bijna niet" om concrete afspraken te maken over bijvoorbeeld het aantal geproduceerde tanks.

40 minuten geleden
Politiecommandant kan stroomstoring nog niet linken aan NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Politiecommandant Willem Woelders kan nog niet zeggen of de brand en grote stroomstoring aan het spoor te maken hebben met de NAVO-top. De politie meldde eerder al rekening te houden met een misdrijf. "Er is brand geweest, er zijn mogelijk spullen gebruikt om dat te doen. Dus dat neigt naar opzet." Woelders zegt "nog geen enkele indicatie" te hebben dat er sprake is geweest van sabotage. "We zoeken breed naar waar die sporen op duiden."

41 minuten geleden
ProRail moet 25 stroomkabels volledig vervangen na spoorbrand

DEN HAAG (ANP) - Bij de brand langs het spoor in Amsterdam zijn 25 stroomkabels over een lengte van 30 meter verbrand, meldt ProRail. Een van de kabels is een zogenoemde 3kV-kabel die essentieel is voor de energievoorziening van de trein. Alle kabels moeten volledig worden vervangen en vervolgens een voor een worden getest, aldus ProRail. De verwachting is dat het treinverkeer van en naar Schiphol vanuit Utrecht en Amsterdam tot zeker 23.00 uur dinsdagavond is verstoord.

41 minuten geleden
Minister 'heel sceptisch' dat Spanje doelen haalt met minder geld

DEN HAAG (ANP) - Demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) is "heel sceptisch" over de bewering van Spanje dat het de NAVO-doelen ook met minder geld kan halen. Dat land stelt dat een wat lossere formulering ruimte laat om de militaire doelen te halen binnen zelf te bepalen financiƫle kaders.

1 uur geleden
Schap verbiedt water te halen uit sloten rond Utrechtse Heuvelrug

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig verboden om water op te pompen of scheppen uit sloten en singels in delen van de gemeenten De Bilt, Zeist en Utrechtse Heuvelrug. Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden heeft daartoe besloten vanwege de droogte. Het oppompen van slootwater voor vee en brandbestrijding is nog wel toegestaan.

1 uur geleden
Politie onderzoekt verband tussen NAVO-top en stroomstoring spoor

DEN HAAG (ANP) - De politie neemt de mogelijkheid dat er een directe relatie is met de NAVO-top mee in het onderzoek naar de kapotte stroomkabels rondom Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van demissionair minister David van Weel (Veiligheid en Justitie) over de treinverstoringen van en naar Schiphol. De politie houdt rekening met een misdrijf.

1 uur geleden
Treinen kunnen Rotterdamse haven niet in of uit door blokkade

ROTTERDAM (ANP) - Treinen van DB Cargo, de grootste goederenvervoerder in Europa, kunnen de Rotterdamse haven niet in of uit vanwege een blokkade van de goederensporen. Dat laat een woordvoerder van het concern weten. Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn sinds dinsdagmiddag op het spoor bij de haven van Rotterdam, waaronder bij Pernis.

2 uur geleden