
Demonstranten KOZP mijden Heerhugowaard
HEERHUGOWAARD (ANP) - Demonstranten namens de actiegroep Kick Out Zwarte Piet (KOZP), opererend onder de lokale naam 'Heerhugowaard kan het', hebben zich zaterdagmiddag bij de intocht van Sinterklaas niet laten zien.
Volgens een woordvoerder van de gemeente Heerhugowaard is langs de route geen gebruik gemaakt van het speciale vak voor de demonstratie. "De demonstratie is wel aangemeld, maar het aangewezen vak is niet bezet", aldus de woordvoerder. Ook elders zijn geen demonstranten gesignaleerd.
De gemeente had speciaal voor de tegenstanders van Zwarte Piet een plek aan de Zuidtangent gereserveerd. Die plaats was in overleg met de politie gekozen, maar omwille van de veiligheid geheim gehouden.
De intocht verloopt volgens de woordvoerder "als alle jaren feestelijk".
Meer uit Binnenland
VLIJMEN (ANP) - Een vrouw is donderdagavond overleden aan haar verwondingen na een ernstig geweldsincident in een woning aan de Parklaan in Vlijmen. De politie hield in de woning een 35-jarige man uit Uden aan. Zijn rol en relatie tot het slachtoffer worden onderzocht, laat de politie weten via X.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De laatste raadsvergadering voor het zomerreces in Utrecht is donderdagavond verstoord door pro-Palestijnse demonstranten. Aanleiding was het verwerpen van een motie die opriep tot het boycotten van Israƫlische producten en instellingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse film iHostage is sinds de lancering op 18 april van dit jaar 58 miljoen keer bekeken. Dat maakt Netflix donderdag bekend naar aanleiding van het halfjaarlijkse Engagement Report. In deze meting worden de kijkcijfers van Netflix van het afgelopen halfjaar uiteengezet.
7 uur geledenGOUDA (ANP) - Buurtbewoners zijn donderdagavond samengekomen in ontmoetingscentrum De Walvis in Gouda om stil te staan bij de schietpartij die het leven kostte aan een 39-jarige vrouw afgelopen dinsdag. "Mensen vonden het fijn om even bij elkaar te komen en met elkaar te delen wat de gebeurtenis met ze deed", laat een woordvoerster van de gemeente weten.
8 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - De leerkracht die woensdagavond werd neergestoken in Alblasserdam is stabiel en buiten levensgevaar, meldt Namens de Familie. De 53-jarige man raakte zwaargewond toen hij wilde ingrijpen bij een ruzie tussen drie mannen tijdens de eindmusical van de school.
10 uur geledenSOUTHEND (ANP) - De lichamen van de slachtoffers van de vliegtuigcrash bij vliegveld London Southend zijn geborgen, meldt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij Zeusch Aviation donderdag. Het vliegtuigje is weggehaald van de luchthaven en wordt overgebracht naar Farnborough Airport waar de Air Accidents Investigation Branch (AAIB) verder onderzoek gaat doen.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1155 wandelaars uitgevallen, meldt de organisatie donderdag. Dat betekent dat er vrijdag 43.188 mensen van start gaan en proberen het Vierdaagsekruisje te bemachtigen.
11 uur geleden