Demonstranten Irak blokkeren havens
BASRA (ANP/AFP) - Demonstranten hebben in het zuiden van Irak de toegangswegen naar twee havens geblokkeerd. Dat zegt een verslaggever van persbureau AFP. Ook een olieveld is geblokkeerd. De weg naar een van de havens is mogelijk alweer open.
De actievoerders willen dat de Iraakse regering opstapt en gaan al weken de straat op in onder meer Bagdad en de zuidelijke havenstad Basra. Bij de demonstraties zijn al meer dan 330 doden gevallen.
De toegangswegen naar de havens Khor al-Zubair en Um Qasr zijn afgesloten door de demonstranten. Um Qasr is de belangrijkste importhaven voor voedsel en medicijnen, Khor al-Zubair wordt vooral gebruikt voor export en zou alweer toegankelijk zijn.
Ook in Bagdad zijn weer mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de overheid.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur kwamen naar schatting zo'n 49.000 migranten aan in de Spaanse exclave Ceuta, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Zij klommen over de hekken of kwamen zwemmend vanuit Marokko naar het Spaanse gebied.
31 minuten geledenMELILLA (ANP/DPA) - Ondanks de sluiting van de grens zijn ongeveer vierhonderd migranten erin geslaagd de Spaanse exclave Melilla binnen te dringen. De voorzitter van het bestuur van de autonome Spaanse stad, Juan José Imbroda, zei dat ze over een landweg en een dam erin slaagden binnen te komen, maar dat de toestand verder onder controle is.
32 minuten geledenBORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - In het door natuurbranden getroffen zuidwesten van Frankrijk mogen vrijdag opnieuw duizenden mensen naar huis. Volgens de autoriteiten zijn de evacuatiebevelen inmiddels opgeheven voor 144.000 van de in totaal 220.000 geëvacueerde mensen.
38 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische douane heeft een Maleisische piloot opgepakt met meer dan 70.000 pillen ecstasy in zijn koffer. De man, die even daarvoor een passagiersvliegtuig had gevlogen, bleek zelf onder invloed te zijn van meth, MDMA en cocaïne. Hij kan de doodstraf of levenslang krijgen voor drugssmokkel.
1 uur geledenQUETTA (ANP/AFP) - Bij een explosie donderdag in een steenkoolmijn in het zuiden van Pakistan zijn zeker 34 mijnwerkers om het leven gekomen, meldde de lokale rampenbestrijdingsdienst vrijdag. De explosie werd veroorzaakt door de aanwezigheid van methaan, aldus de dienst.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Hooggerechtshof gaat de zaak in behandeling nemen die is aangespannen door de medeoprichter van de activistische groep Palestine Action, Huda Ammori. Zij vecht een overheidsverbod aan dat al tot zeker 3500 arrestaties heeft geleid, onder wie ouderen en Holocaust-overlevenden.
5 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Het dodental van de zware aardbeving die eerder deze week het zuidwesten van Japan trof, is vrijdag opgelopen van 28 naar 34. Dat heeft het bestuur van de regio Kumamoto bekendgemaakt.
5 uur geleden