Demonstranten hebben UvA-gebouw weer verlaten
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die aan het begin van de middag een gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA) op de Roeterseilandcampus waren binnengegaan, hebben het pand uit zichzelf weer verlaten. Volgens een woordvoerder van de UvA gingen ze rond 14.00 uur naar buiten. Het zogeheten ABC-gebouw, dat tijdelijk was afgesloten, is inmiddels weer open. "Gelukkig op tijd voor de nieuwe colleges, die om 15.00 uur beginnen."
De betogers riepen leuzen, maakten lawaai en liepen door het gebouw. Volgens universiteitsblad Folia ging het om zo'n honderd demonstranten. Dat aantal was tegen de tijd dat ze naar buiten gingen wel uitgedund, zei de woordvoerder van de universiteit.
Volgens Folia hebben de actievoerders met rode stift Free Gaza op de muren geschreven. De UvA-woordvoerder bevestigde dat inderdaad een aantal bekladdingen zijn aangetroffen.
Pro-Palestijnse demonstranten hadden via Instagram studenten en medewerkers van universiteiten in het land opgeroepen mee te doen met een 'walk-out'. Dat gebeurde rond 11.00 uur. Nadat de actievoerders enige tijd buiten hadden gezeten, ging een deel van hen naar binnen. Daarop sloot de universiteit de deuren van het gebouw, waardoor niemand meer naar binnen kon. Mensen konden er nog wel uit.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.
3 uur geledenCADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
13 uur geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
14 uur geleden