Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten hebben UvA-gebouw weer verlaten

Demonstranten hebben UvA-gebouw weer verlaten

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die aan het begin van de middag een gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA) op de Roeterseilandcampus waren binnengegaan, hebben het pand uit zichzelf weer verlaten. Volgens een woordvoerder van de UvA gingen ze rond 14.00 uur naar buiten. Het zogeheten ABC-gebouw, dat tijdelijk was afgesloten, is inmiddels weer open. "Gelukkig op tijd voor de nieuwe colleges, die om 15.00 uur beginnen."

De betogers riepen leuzen, maakten lawaai en liepen door het gebouw. Volgens universiteitsblad Folia ging het om zo'n honderd demonstranten. Dat aantal was tegen de tijd dat ze naar buiten gingen wel uitgedund, zei de woordvoerder van de universiteit.

Volgens Folia hebben de actievoerders met rode stift Free Gaza op de muren geschreven. De UvA-woordvoerder bevestigde dat inderdaad een aantal bekladdingen zijn aangetroffen.

Pro-Palestijnse demonstranten hadden via Instagram studenten en medewerkers van universiteiten in het land opgeroepen mee te doen met een 'walk-out'. Dat gebeurde rond 11.00 uur. Nadat de actievoerders enige tijd buiten hadden gezeten, ging een deel van hen naar binnen. Daarop sloot de universiteit de deuren van het gebouw, waardoor niemand meer naar binnen kon. Mensen konden er nog wel uit.

Meer uit Binnenland

Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

3 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

4 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

5 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

7 uur geleden
Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

7 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

8 uur geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

8 uur geleden