Demonstranten hebben UvA-gebouw weer verlaten
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die aan het begin van de middag een gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA) op de Roeterseilandcampus waren binnengegaan, hebben het pand uit zichzelf weer verlaten. Volgens een woordvoerder van de UvA gingen ze rond 14.00 uur naar buiten. Het zogeheten ABC-gebouw, dat tijdelijk was afgesloten, is inmiddels weer open. "Gelukkig op tijd voor de nieuwe colleges, die om 15.00 uur beginnen."
De betogers riepen leuzen, maakten lawaai en liepen door het gebouw. Volgens universiteitsblad Folia ging het om zo'n honderd demonstranten. Dat aantal was tegen de tijd dat ze naar buiten gingen wel uitgedund, zei de woordvoerder van de universiteit.
Volgens Folia hebben de actievoerders met rode stift Free Gaza op de muren geschreven. De UvA-woordvoerder bevestigde dat inderdaad een aantal bekladdingen zijn aangetroffen.
Pro-Palestijnse demonstranten hadden via Instagram studenten en medewerkers van universiteiten in het land opgeroepen mee te doen met een 'walk-out'. Dat gebeurde rond 11.00 uur. Nadat de actievoerders enige tijd buiten hadden gezeten, ging een deel van hen naar binnen. Daarop sloot de universiteit de deuren van het gebouw, waardoor niemand meer naar binnen kon. Mensen konden er nog wel uit.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
1 uur geledenEDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een legkippenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
15 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
16 uur geleden