Demonstranten hebben UvA-gebouw weer verlaten
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die aan het begin van de middag een gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA) op de Roeterseilandcampus waren binnengegaan, hebben het pand uit zichzelf weer verlaten. Volgens een woordvoerder van de UvA gingen ze rond 14.00 uur naar buiten. Het zogeheten ABC-gebouw, dat tijdelijk was afgesloten, is inmiddels weer open. "Gelukkig op tijd voor de nieuwe colleges, die om 15.00 uur beginnen."
De betogers riepen leuzen, maakten lawaai en liepen door het gebouw. Volgens universiteitsblad Folia ging het om zo'n honderd demonstranten. Dat aantal was tegen de tijd dat ze naar buiten gingen wel uitgedund, zei de woordvoerder van de universiteit.
Volgens Folia hebben de actievoerders met rode stift Free Gaza op de muren geschreven. De UvA-woordvoerder bevestigde dat inderdaad een aantal bekladdingen zijn aangetroffen.
Pro-Palestijnse demonstranten hadden via Instagram studenten en medewerkers van universiteiten in het land opgeroepen mee te doen met een 'walk-out'. Dat gebeurde rond 11.00 uur. Nadat de actievoerders enige tijd buiten hadden gezeten, ging een deel van hen naar binnen. Daarop sloot de universiteit de deuren van het gebouw, waardoor niemand meer naar binnen kon. Mensen konden er nog wel uit.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
17 uur geleden