Demonstranten en politie raken slaags in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - Demonstranten en de politie zijn zaterdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Parijs, een dag nadat drie mensen werden doodgeschoten bij een Koerdisch cultureel centrum. Agenten werden bekogeld met stenen en flessen, en voertuigen werden in brand gestoken, zo is op beelden op sociale media te zien.
Zaterdagochtend kwamen vele honderden actievoerders uit de Koerdische gemeenschap samen op de Rue d'Enghien in de Franse hoofdstad, waar vrijdag een 69-jarige man drie mensen doodde en er nog eens drie verwondde. De activisten droegen vlaggen mee van de extremistische beweging PKK (Koerdische Arbeiderspartij) en scandeerden onder meer de namen van de slachtoffers. Ze zijn boos dat de Franse justitie niet uitgaat van een terroristische aanslag en geven Turkije de schuld.
De verdachte zou volgens verscheidene media een racistisch motief hebben gehad en dat tijdens zijn arrestatie ook hebben aangegeven. Zaterdag is besloten dat hij voorlopig blijft vastzitten. Het racistische motief is toegevoegd aan het onderzoek, laat het Franse OM weten. De man werd al verdacht van moord, poging tot moord en onder meer wapengeweld.
Reacties uit Franse politiek
De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had eerder al gezegd dat de dader "duidelijk buitenlanders wilde aanvallen" en president Emmanuel Macron meldde vrijdag dat de Koerdische gemeenschap het doelwit was van de gruwelijke aanval. Burgemeester Anne Hidalgo liet via Twitter weten dat de man een extreemrechtse activist is.
Vrijdag braken ook ongeregeldheden uit toen Darmanin de plaats delict bezocht. Er ontstonden botsingen tussen Koerdische betogers en de veiligheidsdiensten, die met voorwerpen werden bekogeld en vervolgens traangas gebruikten om de menigte uiteen te drijven. Twaalf agenten raakten gewond.
Meer uit Buitenland
ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft woensdag "een zeer vruchtbaar gesprek" gehad met de beoogde Hongaarse premier Peter Magyar. Volgens Von der Leyen hebben de twee tijdens een informele ontmoeting in Brussel gesproken over de stappen die Hongarije moet zetten om alsnog aanspraak te maken op de door de Commissie bevroren miljarden voor Hongarije, schrijft ze op X.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als een terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.
3 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.
3 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.
5 uur geleden