Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten en politie raken slaags in Parijs

Demonstranten en politie raken slaags in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Demonstranten en de politie zijn zaterdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Parijs, een dag nadat drie mensen werden doodgeschoten bij een Koerdisch cultureel centrum. Agenten werden bekogeld met stenen en flessen, en voertuigen werden in brand gestoken, zo is op beelden op sociale media te zien.

Zaterdagochtend kwamen vele honderden actievoerders uit de Koerdische gemeenschap samen op de Rue d'Enghien in de Franse hoofdstad, waar vrijdag een 69-jarige man drie mensen doodde en er nog eens drie verwondde. De activisten droegen vlaggen mee van de extremistische beweging PKK (Koerdische Arbeiderspartij) en scandeerden onder meer de namen van de slachtoffers. Ze zijn boos dat de Franse justitie niet uitgaat van een terroristische aanslag en geven Turkije de schuld.

De verdachte zou volgens verscheidene media een racistisch motief hebben gehad en dat tijdens zijn arrestatie ook hebben aangegeven. Zaterdag is besloten dat hij voorlopig blijft vastzitten. Het racistische motief is toegevoegd aan het onderzoek, laat het Franse OM weten. De man werd al verdacht van moord, poging tot moord en onder meer wapengeweld.

Reacties uit Franse politiek

De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin had eerder al gezegd dat de dader "duidelijk buitenlanders wilde aanvallen" en president Emmanuel Macron meldde vrijdag dat de Koerdische gemeenschap het doelwit was van de gruwelijke aanval. Burgemeester Anne Hidalgo liet via Twitter weten dat de man een extreemrechtse activist is.

Vrijdag braken ook ongeregeldheden uit toen Darmanin de plaats delict bezocht. Er ontstonden botsingen tussen Koerdische betogers en de veiligheidsdiensten, die met voorwerpen werden bekogeld en vervolgens traangas gebruikten om de menigte uiteen te drijven. Twaalf agenten raakten gewond.

Meer uit Buitenland

Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

6 minuten geleden
Demonstraties in heel Frankrijk om dood Lyhanna

PARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.

39 minuten geleden
Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

49 minuten geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

2 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

2 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

3 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

3 uur geleden