Demonstranten eisen aftreden premier Bulgarije
SOFIA (ANP/DPA) - De eerste najaarszitting van het Bulgaarse parlement in woensdag met rumoer begonnen. Duizenden demonstranten verzamelden zich in de hoofdstad Sofia bij het parlementsgebouw om met veel tumult het aftreden van de regering te eisen.
De actievoerders gooiden met eieren, appels, tomaten en valse briefjes van 500 euro en probeerden het het gebouw binnen te dringen. Ze werden tegengehouden door een kordon politiemensen die daarop met stenen en flessen werden bekogeld,
De demonstranten beschuldigen de regering van Boiko Borissov van corruptie ten gunste van de oligarchen. Zij krijgen daarbij steun van president Rumen Radew die woensdag in zijn toespraak tot de parlementariërs nog eens het aftreden eiste van Borissov. Die maakte dinsdag al duidelijk dat hij niet opstapt en verder wil met zijn regering.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met een wetsvoorstel voor een rookverbod in de openbare ruimte. Het verbod moet gaan gelden voor onder meer terrassen, parken en stranden.
17 minuten geledenZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - Het Libanese leger zegt dat Israëlische troepen hebben geschoten in de buurt van Zawtar el Gharbiyeh. Dat dorp in het zuiden van Libanon is aangemerkt als proefgebied waaruit Israël zich moest terugtrekken. Dat zou dinsdag zijn gebeurd, waarna het Libanese leger de controle overnam.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De moord op de Britse oud-politica Ann Widdecombe is vastgelegd op een camera in haar huis. Dat melden aanklagers in een rechtbank in Londen. Op de beelden is te zien hoe ze 21 keer met een hamer op haar hoofd werd geslagen.
53 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.
1 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.
1 uur geleden