Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten eisen aftreden premier Bulgarije

Demonstranten eisen aftreden premier Bulgarije

SOFIA (ANP/DPA) - De eerste najaarszitting van het Bulgaarse parlement in woensdag met rumoer begonnen. Duizenden demonstranten verzamelden zich in de hoofdstad Sofia bij het parlementsgebouw om met veel tumult het aftreden van de regering te eisen.

De actievoerders gooiden met eieren, appels, tomaten en valse briefjes van 500 euro en probeerden het het gebouw binnen te dringen. Ze werden tegengehouden door een kordon politiemensen die daarop met stenen en flessen werden bekogeld,

De demonstranten beschuldigen de regering van Boiko Borissov van corruptie ten gunste van de oligarchen. Zij krijgen daarbij steun van president Rumen Radew die woensdag in zijn toespraak tot de parlementariërs nog eens het aftreden eiste van Borissov. Die maakte dinsdag al duidelijk dat hij niet opstapt en verder wil met zijn regering.

Meer uit Buitenland

Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

9 minuten geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

11 minuten geleden
Branden in Kyiv na aanvallen, Academie van Wetenschappen geraakt

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.

32 minuten geleden
Duizenden inwoners Bangkok in noodopvang na noodweer

BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.

1 uur geleden
EU breidt sanctielijst uit om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag sancties ingesteld tegen tien mensen en zeventien instellingen die verantwoordelijk zijn voor de systematische, gedwongen deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland en de door Rusland bezette Oekraïense gebieden.

1 uur geleden
Doden na kapseizen boot op het Kanaal

WISSANT (ANP/AFP/RTR) - Op het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland zijn maandag zeker drie mensen overleden na het kapseizen van een migrantenboot, melden de Franse autoriteiten. Het gaat om twee vrouwen en een kind, die samen met meer dan honderd anderen probeerden de oversteek te maken.

2 uur geleden
Meer dan honderd doden in Nepal en India na noodweer

KATHMANDU/NEW DELHI (ANP/DPA) - De autoriteiten in Nepal en India hebben na ernstig noodweer melding gemaakt van meer dan honderd doden. Zware regenval leidde tot overstromingen en aardverschuivingen.

2 uur geleden