Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
De blokkade is in de buurt van knooppunt Vaanplein in de gemeente Barendrecht, niet ver van de grens met Rotterdam.
Bij de eerdere blokkades werden de demonstranten na een tijdje van het spoor gehaald. "Maar haal ons weg en wij komen terug. Tot morgen!", laat Geef Tegengas op Instagram weten. Op zondag wil een andere groep, Kappen met Kolen, het spoor bij het Ertsoverslagbedrijf Europoort in de Rotterdamse Dintelhaven "onklaar maken" door stenen onder de rails en dwarsliggers vandaan te halen. Ze spreken van een "ecotage-ceremonie", kort voor ecologische sabotage.
Blokkade
De blokkade zondag zou eigenlijk op een andere plek bij de Dintelhaven gebeuren, maar daar broeden meeuwen, meldde Kappen met Kolen zaterdag.
De vereniging van bedrijven in de Rotterdamse haven, Deltalinqs, zegt de aanhoudende blokkades "spuugzat" te zijn. "Het is levensgevaarlijk van die lui om zo maar het spoor op te gaan. Ook zien we sabotage en schade aan het spoor wat de zaak nog gevaarlijker maakt", aldus de organisatie. Die noemt de blokkades "een disproportionele manier van actievoeren".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden