Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten bezetten regeringsgebouw in hoofdstad Kirgizië

Demonstranten bezetten regeringsgebouw in hoofdstad Kirgizië

BISJKEK (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten in Kirgizië hebben het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek bezet. Dat meldden lokale media. De demonstranten verzetten zich tegen de uitslag van de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag en hebben voormalig president Almazbek Atambajev bevrijd uit zijn cel.

Een ooggetuige die deelnam aan de bezetting, maar anoniem wil blijven, zei tegen persbureau AFP dat zo'n 2000 demonstranten door de hekken van het regeringsgebouw zijn gebroken en naar binnen zijn gegaan.

Aanhangers van de oppositie waren maandag de straten opgegaan en riepen om het aftreden van de pro-Russische president Sooronbaj Jeenbekov, nadat zeker tien politieke partijen opriepen tot een herhaling van de stemronde nadat er op grote schaal stemmen zouden zijn gekocht. Ook de autoriteiten zeiden nieuwe verkiezingen niet uit te sluiten.

Rellen

Bij de protesten braken rellen uit tussen de demonstranten en de politie, waarbij de agenten waterkanonnen en traangas inzetten. Honderden mensen raakten daarbij gewond en één persoon is overleden, meldde de regering. Zeker 120 mensen moesten worden opgenomen in het ziekenhuis. Volgens het ministerie van volksgezondheid was ongeveer de helft daarvan "vertegenwoordigers van de rechtshandhaving".

De demonstranten drongen ook binnen in het hoofdkantoor van de Staatscommissie voor Nationale Veiligheid. Daar bevrijdden ze voormalig president Atambajev. De oud-president was ruim een jaar geleden opgepakt, veroordeeld en zat een celstraf van elf jaar uit wegens corruptie. Volgens zijn aanhangers was dat een politiek proces.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

21 minuten geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

3 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

3 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

6 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

9 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

10 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

10 uur geleden