Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten bezetten regeringsgebouw in hoofdstad Kirgizië

Demonstranten bezetten regeringsgebouw in hoofdstad Kirgizië

BISJKEK (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten in Kirgizië hebben het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek bezet. Dat meldden lokale media. De demonstranten verzetten zich tegen de uitslag van de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag en hebben voormalig president Almazbek Atambajev bevrijd uit zijn cel.

Een ooggetuige die deelnam aan de bezetting, maar anoniem wil blijven, zei tegen persbureau AFP dat zo'n 2000 demonstranten door de hekken van het regeringsgebouw zijn gebroken en naar binnen zijn gegaan.

Aanhangers van de oppositie waren maandag de straten opgegaan en riepen om het aftreden van de pro-Russische president Sooronbaj Jeenbekov, nadat zeker tien politieke partijen opriepen tot een herhaling van de stemronde nadat er op grote schaal stemmen zouden zijn gekocht. Ook de autoriteiten zeiden nieuwe verkiezingen niet uit te sluiten.

Rellen

Bij de protesten braken rellen uit tussen de demonstranten en de politie, waarbij de agenten waterkanonnen en traangas inzetten. Honderden mensen raakten daarbij gewond en één persoon is overleden, meldde de regering. Zeker 120 mensen moesten worden opgenomen in het ziekenhuis. Volgens het ministerie van volksgezondheid was ongeveer de helft daarvan "vertegenwoordigers van de rechtshandhaving".

De demonstranten drongen ook binnen in het hoofdkantoor van de Staatscommissie voor Nationale Veiligheid. Daar bevrijdden ze voormalig president Atambajev. De oud-president was ruim een jaar geleden opgepakt, veroordeeld en zat een celstraf van elf jaar uit wegens corruptie. Volgens zijn aanhangers was dat een politiek proces.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

3 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

4 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

4 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

6 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

6 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

9 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

9 uur geleden