Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten bezetten regeringsgebouw in hoofdstad Kirgizië

Demonstranten bezetten regeringsgebouw in hoofdstad Kirgizië

BISJKEK (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten in Kirgizië hebben het parlements- en regeringsgebouw in de hoofdstad Bisjkek bezet. Dat meldden lokale media. De demonstranten verzetten zich tegen de uitslag van de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag en hebben voormalig president Almazbek Atambajev bevrijd uit zijn cel.

Een ooggetuige die deelnam aan de bezetting, maar anoniem wil blijven, zei tegen persbureau AFP dat zo'n 2000 demonstranten door de hekken van het regeringsgebouw zijn gebroken en naar binnen zijn gegaan.

Aanhangers van de oppositie waren maandag de straten opgegaan en riepen om het aftreden van de pro-Russische president Sooronbaj Jeenbekov, nadat zeker tien politieke partijen opriepen tot een herhaling van de stemronde nadat er op grote schaal stemmen zouden zijn gekocht. Ook de autoriteiten zeiden nieuwe verkiezingen niet uit te sluiten.

Rellen

Bij de protesten braken rellen uit tussen de demonstranten en de politie, waarbij de agenten waterkanonnen en traangas inzetten. Honderden mensen raakten daarbij gewond en één persoon is overleden, meldde de regering. Zeker 120 mensen moesten worden opgenomen in het ziekenhuis. Volgens het ministerie van volksgezondheid was ongeveer de helft daarvan "vertegenwoordigers van de rechtshandhaving".

De demonstranten drongen ook binnen in het hoofdkantoor van de Staatscommissie voor Nationale Veiligheid. Daar bevrijdden ze voormalig president Atambajev. De oud-president was ruim een jaar geleden opgepakt, veroordeeld en zat een celstraf van elf jaar uit wegens corruptie. Volgens zijn aanhangers was dat een politiek proces.

Meer uit Buitenland

Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

2 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

5 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

5 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

5 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

12 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

13 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

15 uur geleden