Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstranten bezetten klaslokalen en toiletblok UvA-gebouw

Demonstranten bezetten klaslokalen en toiletblok UvA-gebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben vrijdagmiddag een gang, twee klaslokalen en een toiletblok bezet op de Roeterseilandcampus van de Universiteit van Amsterdam. De locaties zijn in het zogeheten B-gebouw. Volgens een woordvoerder van de UvA gaat het om gemaskerde demonstranten, die leuzen schreeuwen en de deuren naar de lokalen blokkeren.

Een decaan van de UvA heeft de demonstranten gevraagd te vertrekken, maar dat hebben de demonstranten geweigerd. De universiteit heeft uit voorzorg de deuren van het zogeheten ABC-gebouw gesloten. "Mensen kunnen nog wel naar buiten maar niet naar binnen", aldus UvA. De colleges die al bezig zijn kunnen doorgaan. Er staan geen nieuwe colleges in de gebouwen gepland.

Op sociale media van de actiegroep is te zien dat de bewaking van de UvA aanwezig is en dat een gang is afgezet met rood-wit lint. De demonstranten zeggen te bestaan uit studenten, UvA-medewerkers en "andere betrokkenen". Ze willen doorgaan met hun actie totdat hun eisen zijn ingewilligd. "We roepen het College van Bestuur op om de academische gemeenschap in bescherming te nemen en zich bij ons aan te sluiten. We gaan elkaar de komende jaren nog nodig hebben."

Tentenkamp

De demonstranten willen dat de universiteit de banden met Israëlische universiteiten verbreekt. In het hele land worden al wekenlang universiteitsgebouwen om die reden bezet of worden tentenkampen opgezet. De demonstranten hebben aangegeven door te gaan, mede omdat de vijftien rectoren van universiteiten vorige week zeiden de banden met Israëlische instituten niet te verbreken.

Maandag hadden demonstranten ook een tentenkamp opgezet op het Science Park in Amsterdam-Oost. Na een gesprek met Amsterdamse burgemeester Femke Halsema werd het kamp dinsdag even na middernacht opgeheven.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

12 minuten geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

15 minuten geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

16 minuten geleden
Milieudefensie komt met dagvaarding in tweede zaak tegen Shell

DEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.

6 uur geleden
Politie grijpt in na vuurwerk bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".

8 uur geleden
Opnieuw demonstratie tegen asielzoekerscentrum Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.

9 uur geleden
Drie verdachten vrij na steekpartij in onrustig Noardburgum

NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.

12 uur geleden