Demonstranten bezetten klaslokalen en toiletblok UvA-gebouw
AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben vrijdagmiddag een gang, twee klaslokalen en een toiletblok bezet op de Roeterseilandcampus van de Universiteit van Amsterdam. De locaties zijn in het zogeheten B-gebouw. Volgens een woordvoerder van de UvA gaat het om gemaskerde demonstranten, die leuzen schreeuwen en de deuren naar de lokalen blokkeren.
Een decaan van de UvA heeft de demonstranten gevraagd te vertrekken, maar dat hebben de demonstranten geweigerd. De universiteit heeft uit voorzorg de deuren van het zogeheten ABC-gebouw gesloten. "Mensen kunnen nog wel naar buiten maar niet naar binnen", aldus UvA. De colleges die al bezig zijn kunnen doorgaan. Er staan geen nieuwe colleges in de gebouwen gepland.
Op sociale media van de actiegroep is te zien dat de bewaking van de UvA aanwezig is en dat een gang is afgezet met rood-wit lint. De demonstranten zeggen te bestaan uit studenten, UvA-medewerkers en "andere betrokkenen". Ze willen doorgaan met hun actie totdat hun eisen zijn ingewilligd. "We roepen het College van Bestuur op om de academische gemeenschap in bescherming te nemen en zich bij ons aan te sluiten. We gaan elkaar de komende jaren nog nodig hebben."
Tentenkamp
De demonstranten willen dat de universiteit de banden met Israëlische universiteiten verbreekt. In het hele land worden al wekenlang universiteitsgebouwen om die reden bezet of worden tentenkampen opgezet. De demonstranten hebben aangegeven door te gaan, mede omdat de vijftien rectoren van universiteiten vorige week zeiden de banden met Israëlische instituten niet te verbreken.
Maandag hadden demonstranten ook een tentenkamp opgezet op het Science Park in Amsterdam-Oost. Na een gesprek met Amsterdamse burgemeester Femke Halsema werd het kamp dinsdag even na middernacht opgeheven.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
6 uur geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
6 uur geleden