Demonstranten aangehouden voor blokkeren A12 bij Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Een groep demonstranten van klimaatactiegroep Extinction Rebellion blokkeert sinds woensdagmiddag 12.30 uur beide richtingen van de Utrechtsebaan (A12) in de buurt van de Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat in Den Haag. Inmiddels zijn vier mensen uit de groep aangehouden, aldus de politie.
Ongeveer twintig mensen zitten op de weg. Volgens Rijkswaterstaat heeft een aantal demonstranten zich vastgelijmd aan de weg. Ze hebben spandoeken bij zich met daarop teksten als "Stop fossiele subsidies!" en "Planeet boven poen". Volgens de politie zijn er in totaal ongeveer veertig demonstranten aanwezig.
De politie riep de demonstranten op te vertrekken en waarschuwde dat als ze daar geen gehoor aan geven, ze gearresteerd zouden worden. "We faciliteren demonstraties, maar niet het verstoren van de openbare orde", aldus een woordvoerder. Het is nog niet duidelijk waar de vier aangehouden demonstranten heen worden gebracht.
Eis
De klimaatdemonstranten zouden eerst met auto's het verkeer tegen hebben gehouden, waarna ze op de weg zijn gaan zitten, zo zeggen ze. De groep laat weten te blijven zitten tot hun eis is ingewilligd: een onmiddellijke stop op subsidies voor olie, kolen en gas. "De overheid, die ons zou moeten beschermen, jaagt met subsidies de klimaatcrisis juist nog verder aan."
De ANWB meldt dat de A12 tussen Den Haag en Utrecht bij het Malieveld in beide richtingen is afgesloten door het protest. Er staat momenteel geen file vanwege het protest, aldus een woordvoerder. Verkeer wordt omgeleid via de Zuid Hollandlaan.
Momenteel zijn in de Tweede Kamer de Algemene Politieke Beschouwingen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
3 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
4 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
4 uur geleden