
Democratische senator Bennet: Biden kan niet winnen van Trump
WASHINGTON (ANP) - De Democratische senator Michael Bennet denkt dat de Amerikaanse president Joe Biden bij de verkiezingen van november 2024 niet kan winnen van de voormalige Republikeinse president Donald Trump. Dat zei de senator uit Colorado tegen CNN.
Bennet riep Biden, een partijgenoot, echter niet expliciet op zich terug te trekken als presidentskandidaat. "Daar zouden we een discussie over moeten voeren", zei hij. En: "Dit is iets waar de president over moet nadenken."
Verschillende Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben al aangegeven dat ze vinden dat Biden zich na zijn zwakke debat met Trump moet terugtrekken als kandidaat. Zo ver hebben Democratische senatoren nog niet willen gaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De grensovergang tussen Egypte en de Gazastrook bij Rafah blijft "tot nader order" dicht. Dat zegt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
36 minuten geledenCAÏRO (ANP) - Egypte krijgt de leiding over een eventuele internationale stabilisatiemacht in de Gazastrook mocht de VN-Veiligheidsraad daartoe besluiten. Dat meldt de Britse krant The Guardian op basis van diplomatieke bronnen. Momenteel zou een door Europa en de Verenigde Staten gesteunde motie in de VN-Veiligheidsraad worden voorbereid om een stabilisatiemacht robuuste bevoegdheden te geven om het staakt-het-vuren in Gaza te waarborgen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De grensovergang met Egypte bij de Gazaanse stad Rafah opent maandag. Dat zegt de Palestijnse ambassade in Caïro in een bericht op Facebook. Het instituut voegt eraan toe dat Palestijnen in Egypte vanaf dat moment kunnen terugkeren naar de Gazastrook en vraagt gegadigden contact op te nemen. Volgens de ambassade is het besluit in overleg met de Egyptische autoriteiten tot stand gekomen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische troepen hebben elf leden van een Palestijnse familie in Gaza gedood, meldt de zender Al Jazeera op basis van een verklaring van de burgerbescherming van de kuststrook.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Bengaalse hoofdstad Dhaka zijn gestaakt door een grote brand in een vrachthal. Volgens lokale autoriteiten zijn 36 blusteams ter plaatse om het vuur, dat tot in de wijde omtrek te zien is, te bedwingen. Volgens een woordvoerder van de Hazrat Shahjalal-luchthaven is geen van de toestellen in gevaar. Wel werden enkele naderende vluchten omgeleid.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Slachtoffers van seksueel misbruik door katholieke instellingen in België krijgen een extra compensatie voor hun leed. Dat meldt stichting Dignity, die zich inzet voor slachtoffers van misbruik binnen de kerk. De 3000 euro die erkende slachtoffers kunnen krijgen, is bedoeld om psychologische zorg voor hen toegankelijker te maken. Volgens de stichting gaat het om 1591 slachtoffers die aanspraak maken op de regeling. Zij kunnen zich tot eind december 2026 melden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen hebben achter gesloten deuren gesproken over het organiseren van een ontmoeting tussen president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, wanneer Trump volgende maand Azië bezoekt. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN, die zich baseert op ingewijden, zijn er nog geen serieuze voorbereidingen getroffen die nodig zijn voor een dergelijk treffen.
3 uur geleden