Democratische partij belooft uiterlijk 7 augustus presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP) - Uiterlijk 7 augustus, nog voor de Democratische partijconventie, wordt duidelijk wie de nieuwe presidentskandidaat van de partij wordt. Dat zei de voorzitter van het partijbestuur Jaime Harrison maandagavond.
Zondag staakte president Joe Biden zijn herverkiezingscampagne en sprak hij zijn steun uit voor Harris als presidentskandidaat. Ze moet moet nog officieel gekozen worden door delegeerden, maar met de steun van de meeste partijkopstukken is dat zo goed als zeker. Het proces om een nieuwe kandidaat te kiezen zal volgens Harrison "open en fair" zijn.
De Democraten moeten uiterlijk 7 augustus uitsluitsel hebben omdat het daarna niet meer mogelijk is om een presidentskandidaat in te schrijven in de staat Ohio. Daardoor bestaat het risico dat er daar geen Democratische presidentskandidaat meedoet.
De Democratische partijconventie vindt plaats tussen 19 en 22 augustus in Chicago. De presidentsverkiezingen zijn op 5 november.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
1 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
2 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
10 uur geleden