Democratische kandidaten foeteren elkaar na debat uit
DES MOINES (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidate Elizabeth Warren is na afloop van het Democratische verkiezingsdebat verhaal gaan halen bij haar concurrent Bernie Sanders. Hij wilde haar een hand geven, maar dat gebeurde niet. In plaats daarvan vroeg een verontwaardigde Warren waarom hij haar op televisie uitmaakte voor leugenaar.
Het ongemakkelijke en ongebruikelijke moment tussen de twee Democraten, die het doorgaans goed met elkaar kunnen vinden, werd dinsdag live door CNN uitgezonden. Maar op dat moment stond het geluid niet meer aan. CNN heeft het fragment nu ook met geluid vrijgegeven.
"Volgens mij heb je mij een leugenaar genoemd op nationale tv", zegt Warren als Sanders zijn hand naar haar uitstrekt. "Weet je, laten we dit nu niet doen", reageert de 78-jarige Sanders, die er nog aan toevoegt dat zij hem juist een leugenaar noemde. "Je zei tegen me... Oké, laten we dit nu niet doen."
Warren zou boos zijn geweest, omdat Sanders tijdens het debat een bewering van haar tegensprak. Sanders had haar ooit verteld dat een vrouw nooit de presidentverkiezingen zal winnen, zei ze. Dat werd door Sanders ontkend.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
10 uur geleden