Democratische conventie grotendeels virtueel
WASHINGTON (ANP) - De Democratische conventie in augustus wordt grotendeels virtueel gehouden vanwege zorgen om het coronavirus. Dat heeft de partij bekendgemaakt. Presidentskandidaat Joe Biden zal wel naar Milwaukee gaan om in een toespraak officieel de nominatie te accepteren. Of daar publiek bij aanwezig is, is nog niet bekend.
Kiesmannen is gevraagd de conventie vanuit huis online bij te wonen en te volgen. Deze zogeheten 'delegates' zijn belangrijk voor het bepalen van de koers van de Democratische Partij. Kandidaten stappen tijdens de voorverkiezingen nooit officieel uit de race, omdat ze dan nog stemmen kunnen krijgen en kiesmannen kunnen vergaren, zodat ze alsnog hun ideeën op de agenda kunnen krijgen.
De Democratische Partij heeft besloten weinig mensen toe te laten, vanwege het snel stijgende aantal besmettingen in onder meer Texas, Californië en Florida. "Leiderschap betekent aanpassen aan iedere situatie", aldus Tom Perez, de voorzitter van het comité van de partij. "Dat is precies wat wij nu doen. Joe Biden en de Democraten zijn toegewijd aan het beschermen van de veiligheid en gezondheid van het Amerikaanse volk."
De Republikeinen onder leiding van president Donald Trump willen wel een drukbezochte conventie houden in augustus. De gouverneur van North Carolina zag dat niet zitten, vanwege het coronavirus. Daarom wordt die conventie verplaatst. Trump sprak onlangs nog voor een paar duizend mensen in Oklahoma en Arizona. Dat zijn twee staten waar het aantal besmettingen de laatste tijd ook oploopt.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
3 uur geleden