Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Democraten willen vennootschapsbelasting verhogen'

'Democraten willen vennootschapsbelasting verhogen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten in het Huis van Afgevaardigden zullen naar verwachting voorstellen de vennootschapsbelasting in de Verenigde Staten te verhogen van 21 naar 26,5 procent. Het voorstel maakt onderdeel uit van een ingrijpend plan om belastingen te verhogen voor de rijken, bedrijven en investeerders, meldden persbureau Reuters en The Wall Street Journal op basis van een anonieme bron.

De Democraten zijn naar verluidt ook van plan mensen die een inkomen hebben van meer dan vijf miljoen dollar (4,23 miljoen euro) een jaarlijkse toeslag van drie procent in rekening te brengen. Ze overwegen bovendien de minimale belasting op buitenlandse inkomsten van Amerikaanse bedrijven te verhogen van 10,5 naar 16,5 procent en het hoogste tarief voor vermogenswinstbelasting op te trekken van 23,8 naar 28,8 procent. Het hoogste individuele belastingtarief gaat in de plannen van 37 naar 39,6 procent.

Het totale pakket aan belastingverhogingen moet naar schatting 2,9 biljoen dollar (circa 2500 miljard euro) aan extra inkomsten opleveren, waarmee grotendeels de kosten van het binnenlandse investeringsplan van president Joe Biden van 3,5 biljoen dollar worden gedekt.

Meer uit Financieel

Binnenvaart is hoopvol over stijgen waterstanden door neerslag

ROTTERDAM (ANP) - De regen biedt verlichting voor de binnenvaartsector, verwacht binnenvaartexpert Wouter van der Geest van adviesbureau Rebel Group. Nadat er de afgelopen dagen regen is gevallen wordt er ook de komende tijd neerslag verwacht, waardoor de waterstanden zullen stijgen. Binnenvaartschippers kunnen daardoor weer meer lading vervoeren aan het eind van de week.

13 minuten geleden
Virgin krijgt Britse goedkeuring voor concurrent Eurostar

LONDEN (ANP/AFP) - Virgin Trains, het spoorwegbedrijf van de Britse miljardair Richard Branson, heeft van de Britse spoorwegautoriteit ORR toestemming gekregen om maximaal twintig nieuwe dagelijkse retourritten te verzorgen tussen Londen, Parijs, Brussel en Amsterdam. Het Office of Rail and Road (ORR) stelt met de goedkeuring de concurrentie op de internationale spoormarkt te willen vergroten.

40 minuten geleden
Krant: werknemers Airbus in Spanje gaan opnieuw staken

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spaanse werknemers van vliegtuigbouwer Airbus gaan vanaf 24 augustus opnieuw staken in een arbeidsconflict. Dat meldt de krant El Confidencial op basis van bronnen bij het bedrijf. In juli was er ook al een staking bij Airbus in Spanje. Daardoor waren er volgens de krant productieverstoringen voor de A320, A330 en A350, evenals verstoringen bij onderhoudsdiensten van gevechtsvliegtuigen.

2 uur geleden
AEX-index begint licht hoger onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Vooral de chipbedrijven lieten herstel zien na de koersverliezen op vrijdag. ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,7 procent en waren daarmee de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdbedrijven.

2 uur geleden
Duitse bouw heeft steeds meer last van lage waterstand Rijn

FRANKFURT (ANP) - De Duitse bouwsector heeft steeds meer last van de historisch lage waterstanden van de Rijn en andere rivieren. "Het vervoer over water wordt steeds moeizamer", heeft Thomas Reimann, voorzitter van een werkgeversorganisatie voor aannemers in Hessen, gezegd tegen het Duitse persbureau dpa. Ook in Nederland ondervindt de bouw hinder.

3 uur geleden
Franse premier houdt crisisoverleg over hack bij belastingdienst

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt maandag crisisoverleg over de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt door het ministerie van Financiën. Volgens het kantoor van Lecornu vindt het overleg op ministerieel niveau plaats. Er wordt strafrechtelijk onderzoek gedaan naar de diefstal van gegevens van honderdduizenden Franse belastingbetalers.

3 uur geleden
Scheepvaart door Straat van Hormuz afgenomen in weekend

SINGAPORE (ANP/RTR) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz is afgelopen weekend wat afgenomen, zo blijkt uit cijfers van datadienst Kpler. Schippers lijken afwachtender te zijn na meerdere aanvallen op tankers en door de vastgelopen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden