
Democraten willen grens aan ambtstermijn Hooggerechtshof
WASHINGTON (ANP) - De Democraten in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dienen volgende week een wetsvoorstel in om de ambtstermijn van toekomstige rechters van het Hooggerechtshof in te perken tot achttien jaar. Onder de huidige wetgeving worden rechters voor het leven benoemd.
De Democraten stellen dat zij met het wetsvoorstel de vaak politieke strijd die losbarst bij het openvallen van een vacature in het Hooggerechtshof willen tegengaan. Een aanstelling van achttien jaar zou de legitimiteit van de hoogste rechtbank in de Verenigde Staten volgens hen ten goede komen. De wet zou niet van toepassing zijn op de zittende rechters.
Het plan komt te midden van verhoogde politieke spanningen rond het hof. President Donald Trump is voornemens op korte termijn een conservatieve opvolger te benoemen voor de onlangs overleden liberale opperrechter Ruth Bader Ginsburg. Mocht Trump een nieuwe conservatieve rechter benoemd weten te krijgen, dan hebben de conservatieven een meerderheid van zes tegen drie rechters in het hof, dat oordeelt over zaken als abortus en het recht om een wapen te dragen.
De president heeft aangekondigd zaterdag zijn keuze bekend te maken. Het is de Senaat, waarin de Republikeinen een meerderheid hebben, die over de benoeming beslist.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.
26 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.
37 minuten geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is begonnen aan zijn grootste militaire oefeningen ooit. Op die manier bereidt de eilandstaat zich voor op een eventuele aanval van China.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De burgemeester van Boedapest Gergely Karácsony heeft woensdag in het Europees Parlement een staande ovatie gekregen die enkele minuten duurde. Dat gebeurde nadat parlementsvoorzitter Roberta Metsola memoreerde dat tientallen Europarlementariërs eind juni konden deelnemen aan de Pride Boedapest, dankzij de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.
2 uur geleden