Democraten willen dat techbedrijven misdaden Rusland documenteren
WASHINGTON (ANP) - Vier Democratische leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hebben de CEO's van YouTube, TikTok, Twitter en Facebook-eigenaar Meta per brief verzocht om materiaal te archiveren dat als bewijs kan dienen van Russische oorlogsmisdaden in Oekraïne, melden diverse Amerikaanse media.
De vier wetgevers verzoeken de socialemediabedrijven specifiek om "content te signaleren of aan te merken als mogelijk bewijs van oorlogsmisdaden en andere wreedheden". Aanleiding voor het verzoek is dat bewijs van mogelijke Russische oorlogsmisdaden zich volgens hen blijft ophopen op sociale media. YouTube, TikTok, Twitter en Facebook hebben nog niet gereageerd op het verzoek.
Woensdag vervolgde Oekraïense procureur-generaal voor het eerst sinds de invasie in februari een Russische soldaat wegens oorlogsmisdaden. Het proces werd aangekondigd op Facebook.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
4 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
8 uur geleden