Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten VS: commissie om fitheid presidenten te beoordelen

Democraten VS: commissie om fitheid presidenten te beoordelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een speciale commissie van het Amerikaanse parlement zou de gezondheid van presidenten moeten kunnen beoordelen en in het uiterste geval een onderzoek instellen naar de handelingsbekwaamheid van de president. De leider van de Democraten in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi, zet druk om een wet aan te nemen waardoor zo’n medische commissie kan worden opgericht.

Het gaat om toekomstige presidenten en niet om president Trump, zei Pelosi vrijdag. De coronabesmetting van Trump en zijn medische behandelingen zijn wel de aanleiding. Volgens Pelosi roept Trumps recente "veranderde toestand" de vraag op of hij nog wel handelingsbekwaam is.

De16-koppige commissie zou - als daar een meerderheid voor is - pas na de verkiezingen van 3 november worden ingesteld. Er zouden Democraten en Republikeinen plaats in moeten nemen, van wie de helft medische professionals zouden moeten zijn.

Stunt

De oprichting is volgens de Democraten mogelijk op basis van het 25e amendement van de grondwet, waarin regels staan over wat er met gebeuren als een president zijn ambt niet meer kan uitoefenen.

De Republikeinen wijzen het voorstel af als een "stunt", drie weken voor de verkiezingen. Trump zelf stelt dat de "gekke" Pelosi er met het voorstel op uit is zijn Democratische rivaal Joe Biden bij verkiezingswinst snel te kunnen laten vervangen door diens 'running mate' Kamala Harris.

Om een zittende president permanent uit zijn ambt te zetten, moeten zowel het Huis van Afgevaardigden als de Senaat daar met een twee derde meerderheid mee instemmen.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

1 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

2 uur geleden
Trump: mogelijk uitzendlicenties schrappen om kritiek op mij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

2 uur geleden
Weduwe van Charlie Kirk neemt leiding over van zijn organisatie

PHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.

2 uur geleden
EU kan geen harde afspraken maken voor klimaattop Brazilië

BRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.

3 uur geleden
Ruim 500.000 mensen op de been bij Franse protesten

PARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.

4 uur geleden
Trump zag toekomstige president in doodgeschoten Charlie Kirk

AYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.

4 uur geleden