Democraten: vrijspraak Trump zonder getuigenverhoren geldt niet
WASHINGTON (ANP/AFP) - Vooraanstaande Democraten hebben in Washington gezegd dat een vrijspraak van president Trump in het proces dat in de Senaat wordt gevoerd, zonder getuigenverhoren geen geldigheid heeft. De Democratische senator Chuck Schumer zei dat vrijspraak in dit proces "geen enkele betekenis heeft als mijn Republikeinse collega's geen getuigen of documenten willen toelaten".
De voorzitster van het Huis van Afgevaardigden, de Democraat Nancy Pelosi, zei eerder al dat Trump niet kan worden vrijgesproken als de democraten geen getuigenissen en documenten mogen opvoeren.
De Democraten in het Huis hebben een procedure gestart om Trump af te zetten. Daarover beslist de Senaat die een Republikeinse meerderheid heeft. Amerikaanse media verwachten dat de Senaat vrijdag in meerderheid besluit geen getuigen op te roepen en dan overgaat tot vrijspraak van Trump. Die wordt door de Democratische volksvertegenwoordigers beschuldigd van machtsmisbruik en het tegenwerken van onderzoek daarnaar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden