Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten verbaasd over antwoorden advocaat Trump

Democraten verbaasd over antwoorden advocaat Trump

WASHINGTON (ANP) - Democratische senatoren en de aanklagers in het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump hebben met verbazing geluisterd naar de antwoorden die Trumps advocaat Patrick Philbin in de Senaat gaf.

Philbin zei dat "het niet uitmaakt dat er een 'quid pro quo' (voor wat hoort wat) was". "Zolang Trump denkt dat zijn herverkiezing van nationaal belang is, mag hij zulke voorstellen doen aan buitenlandse mogendheden." Het gaat over het inhouden van militaire hulp aan Oekraïne door Trump, totdat dat land een onderzoek naar Trumps politieke rivaal Joe Biden zou starten. Dit verzoek is de reden dat er een afzettingsproces tegen de president is gestart.

Trumps advocaat zei ook dat buitenlandse mogendheden om hulp mogen worden gevraagd bij presidentsverkiezingen "zolang de informatie die zij verstrekken klopt".

De zaak gaat donderdagavond om 19.00 uur Nederlandse tijd verder met meer vragen van senatoren.

Meer uit Buitenland

Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

19 minuten geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

20 minuten geleden
Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

7 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

8 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

9 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

9 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

10 uur geleden