Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten verbaasd over antwoorden advocaat Trump

Democraten verbaasd over antwoorden advocaat Trump

WASHINGTON (ANP) - Democratische senatoren en de aanklagers in het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump hebben met verbazing geluisterd naar de antwoorden die Trumps advocaat Patrick Philbin in de Senaat gaf.

Philbin zei dat "het niet uitmaakt dat er een 'quid pro quo' (voor wat hoort wat) was". "Zolang Trump denkt dat zijn herverkiezing van nationaal belang is, mag hij zulke voorstellen doen aan buitenlandse mogendheden." Het gaat over het inhouden van militaire hulp aan Oekraïne door Trump, totdat dat land een onderzoek naar Trumps politieke rivaal Joe Biden zou starten. Dit verzoek is de reden dat er een afzettingsproces tegen de president is gestart.

Trumps advocaat zei ook dat buitenlandse mogendheden om hulp mogen worden gevraagd bij presidentsverkiezingen "zolang de informatie die zij verstrekken klopt".

De zaak gaat donderdagavond om 19.00 uur Nederlandse tijd verder met meer vragen van senatoren.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

55 minuten geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

8 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

10 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

11 uur geleden