Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten vallen Bloomberg aan bij debat

Democraten vallen Bloomberg aan bij debat

LAS VEGAS (ANP/AFP/RTR) - De vijf belangrijkste kandidaten om de Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen te worden, hebben in het debat in Las Vegas (Nevada) Michael Bloomberg aangevallen. De oud-burgemeester van New York was daar voor het eerst aanwezig bij een debat.

Het debat opende met een aantal vinnige opmerkingen tegen Bloomberg van de andere kandidaten. De oud-burgemeester probeert zich te presenteren als ervaren stadsbestuurder, zakenman en filantroop, maar krijgt van rivalen de kritiek dat hij zijn enorme vermogen inzet om de verkiezing te "kopen".

De multimiljardair steekt honderden miljoenen in zijn campagne en is bezig aan een opmars in de peilingen. Dat maakt hem een doelwit voor de andere Democraten die president willen worden. Senator Elizabeth Warren waarschuwde dat haar partij een groot risico loopt als "we de ene arrogante miljardair inruilen voor de andere".

Vrouwonvriendelijk

"We nemen het op tegen een miljardair die vrouwen omschrijft als dikke mokkels en lesbiennes met paardenkoppen", zei Warren. "En dan heb ik het niet over Donald Trump, maar over burgemeester Bloomberg."

Bloomberg kreeg het ook aan de stok met Bernie Sanders, die behoort tot de linkervleugel van de partij. "Mike Bloomberg is rijker dan de armste 125 miljoen Amerikanen bij elkaar", zei de senator. "Dat is fout. Dat is immoreel."

Mini Mike

De oud-burgemeester van New York zei tijdens het debat dat hij zijn vermogen wil gebruiken voor een belangrijke zaak. "Ik geef dat geld uit om van Donald Trump af te komen, de slechtste president die we ooit gehad hebben", zei Bloomberg. "Als ik dat voor elkaar krijg, is dat een grote bijdrage aan Amerika en mijn kinderen."

Trump heeft zich ook al uitgesproken over het debat. "Mini Mike Bloomberg leverde misschien wel de slechtste debatprestatie in de geschiedenis van debatten", reageerde de president op Twitter. "Hij wankelde, stuntelde en was erg incompetent."

Meer uit Politiek

Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

11 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

12 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

13 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

13 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

1 dag geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

1 dag geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

2 dagen geleden