Democraten: Trump moet gewoon weg uit Witte Huis als hij verliest
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump moet gewoon weg uit het Witte Huis als hij de verkiezingen in november verliest. Dat is de normale gang van zaken, benadrukt de topvrouw van de rivaliserende Democraten, Nancy Pelosi. Het is geen kwestie van een persoon "uitroken" uit het Witte Huis omdat hij niet wil vertrekken, zegt ze tegen de Amerikaanse zender MSNBC: "Er is een procedure."
Pelosi reageert op uitlatingen van de Republikeinse president tegen nieuwszender Fox News, waarin Trump openlaat of hij een nederlaag accepteert. Hij zegt geen goede verliezer te zijn en er mogelijk niet goed mee om te gaan als hij verliest. Hij hoopt eind dit jaar te worden herkozen.
Trump lijkt zijn houding te rechtvaardigen door te wijzen op het voorstel van de Democraten om de verkiezingen per post te houden, in verband met de coronapandemie. De president vreest dat er dan met de uitslag wordt gerommeld.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
22 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
8 uur geleden