Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Democraten stellen twee aanklachten op'

'Democraten stellen twee aanklachten op'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Democraten in de commissie voor Justitie van het Huis van Afgevaardigden stellen twee aanklachten op tegen president Donald Trump. Volgens de krant The Washington Post willen de Democraten Trump vervolgen vanwege machtsmisbruik en het hinderen van het Huis van Afgevaardigden.

Drie bronnen binnen de Democratische Partij zeggen tegen de krant dat het plan nog niet af is, maar dat de grote lijnen van de aanklachten zijn opgesteld. De Democratische leider van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi sprak maandagavond met Jerry Nadler, de Democratische voorzitter van de commissie voor Justitie van het Huis.

Dinsdag worden de voorstellen voor de aanklachten officieel bekendgemaakt. Trump zou zijn macht hebben misbruikt om Oekraïne onder druk te zetten voor zijn eigen politieke gewin. Daarna zou hij het onderzoek hiernaar hebben tegengewerkt.

Meer uit Buitenland

Takaichi verkozen tot eerste vrouwelijke premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan krijgt voor het eerst in de geschiedenis van het land een vrouwelijke premier. De leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) Sanae Takaichi is dinsdag door een meerderheid van het parlement van het land verkozen tot premier.

1 uur geleden
CNN: deze week toch geen ontmoeting Rubio en Russische diplomaat

WASHINGTON (ANP) - Voorlopig komt er toch geen ontmoeting tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en een hoge Russische diplomaat, melden bronnen aan CNN. Die ontmoeting had deze week plaats moeten vinden en een voorbode moeten zijn voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische collega Vladimir Poetin, kondigde Trump vorige week aan op Truth Social.

2 uur geleden
Directeur Louvre moet zich in Senaat verantwoorden

PARIJS (ANP/AFP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, wordt woensdagmiddag verhoord over de inbraak in het museum afgelopen weekend. Een culturele commissie van de Franse Senaat zal Des Cars dan om tekst en uitleg vragen.

6 uur geleden
Sloop van deel Witte Huis begonnen voor bouw balzaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.

8 uur geleden
Hof VS maakt weg vrij voor inzet troepen in Portland

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans gerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de inzet van de Nationale Garde in Portland, ondanks verzet van lokale bestuurders en de staat. De rechters draaiden een besluit van een lagere rechter terug die de komst van de militairen tijdelijk had geblokkeerd.

11 uur geleden
Groep tieners veroordeeld in misbruikzaak lerares Oostenrijk

WENEN (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse rechtbank heeft zes jongeren veroordeeld voor het afpersen en misbruiken van een docente. De twee hoofdverdachten kregen celstraffen van 3,5 jaar en 3 jaar.

11 uur geleden
Israël ontvangt lichaam na overdracht overleden gijzelaar

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft opnieuw stoffelijke resten ontvangen die van een overleden gijzelaar zouden zijn. Het lichaam gaat na een plechtigheid naar een forensisch instituut voor identificatie, berichten Israëlische media als Haaretz en Times of Israel.

12 uur geleden