Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten staan tijdens conventie stil bij politiegeweld

Democraten staan tijdens conventie stil bij politiegeweld

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Democratische Conventie waar Joe Biden officieel wordt aangewezen als presidentskandidaat is maandag begonnen met verschillende toespraken. Er werd onder andere stilgestaan bij zwarte Amerikanen die het slachtoffer zijn geworden van het politiegeweld in Amerika. Daarvoor werd een moment van stilte aangekondigd door Philonise Floyd, de broer van George Floyd wiens dood in mei voor massale protesten zorgde.

Ook de bekende senator van Vermont, Bernie Sanders, kwam maandag aan het woord. "Als reactie op de ongekende reeks aan crises waarmee we worden geconfronteerd, hebben we een ongekende respons nodig - een beweging, als nooit tevoren, van mensen die bereid zijn op te staan ​​en te vechten voor democratie en fatsoen", aldus Sanders die de komende verkiezingen de belangrijkste uit de Amerikaanse geschiedenis noemt. "Deze verkiezing gaat over het behoud van onze democratie." De linkse senator was de belangrijkste uitdager van Biden voor de Democratische nominatie.

De conventie wordt vanwege het coronavirus grotendeels online gehouden en is te zien op de grote televisiezenders van Amerika. De Democraten zouden eigenlijk in juli bijeenkomen, maar de conventie werd al snel na de uitbraak van het longvirus in de VS verplaatst naar augustus. De organisatie hoopte dat er dan meer mensen aanwezig konden zijn.

Bidens beoogde vicepresident Kamala Harris komt woensdag aan het woord en Biden zal donderdag nadat hij officieel is genomineerd als Democratische presidentskandidaat een toespraak houden.

Meer uit Buitenland

Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

6 minuten geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

1 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

1 uur geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.

1 uur geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

2 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

2 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

3 uur geleden