Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Verschillende vooraanstaande Democraten in het Amerikaanse Congres hebben met afgrijzen en woede gereageerd op het plan van president Donald Trump om de controle over Gaza te nemen en het Palestijnse gebied te "ontwikkelen".

"Deze president roept openlijk op tot etnische zuivering terwijl hij naast een genocidale oorlogsmisdadiger zit", zei Afgevaardigde Rashida Tlaib, de enige Palestijns-Amerikaanse in het Congres. "Hij vindt het prima om werkende Amerikanen af ​​te sluiten van overheidsgeld terwijl de financiering van de Israëlische regering blijft stromen", voegde ze toe.

Chris Murphy, senator namens de staat Connecticut, postte op X: "We nemen Gaza niet over." En: "Hij is helemaal de weg kwijt. Een Amerikaanse invasie van Gaza zou leiden tot de slachting van duizenden Amerikaanse troepen en tientallen jaren van oorlog in het Midden-Oosten. Het is als een slechte, zieke grap."

Afleiding

Volgens Murphy waren Trumps opmerkingen bedoeld om de media en mensen af ​​te leiden "van het echte verhaal - de miljardairs die de overheid overnemen om gewone mensen te bestelen", schreef hij.

Een andere senator, Chris Van Hollen uit de staat Maryland, zei tegen verslaggevers: "Trumps voorstel om 2 miljoen Palestijnen uit Gaza te verdrijven en eigenaar te worden, indien nodig, is gewoon etnische zuivering onder een andere naam."

Van Hollen wees ook op de mogelijke gevolgen van het plan voor de rest van de regio. "Deze verklaring zal munitie geven aan Iran en andere tegenstanders, terwijl het onze Arabische partners in de regio ondermijnt. En het breekt met decennia van Amerikaanse steun voor een tweestatenoplossing. (...) Het Congres moet zich verzetten tegen dit gevaarlijke en roekeloze plan."

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

1 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

2 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

2 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

3 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

4 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

5 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

6 uur geleden