Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Verschillende vooraanstaande Democraten in het Amerikaanse Congres hebben met afgrijzen en woede gereageerd op het plan van president Donald Trump om de controle over Gaza te nemen en het Palestijnse gebied te "ontwikkelen".

"Deze president roept openlijk op tot etnische zuivering terwijl hij naast een genocidale oorlogsmisdadiger zit", zei Afgevaardigde Rashida Tlaib, de enige Palestijns-Amerikaanse in het Congres. "Hij vindt het prima om werkende Amerikanen af ​​te sluiten van overheidsgeld terwijl de financiering van de Israëlische regering blijft stromen", voegde ze toe.

Chris Murphy, senator namens de staat Connecticut, postte op X: "We nemen Gaza niet over." En: "Hij is helemaal de weg kwijt. Een Amerikaanse invasie van Gaza zou leiden tot de slachting van duizenden Amerikaanse troepen en tientallen jaren van oorlog in het Midden-Oosten. Het is als een slechte, zieke grap."

Afleiding

Volgens Murphy waren Trumps opmerkingen bedoeld om de media en mensen af ​​te leiden "van het echte verhaal - de miljardairs die de overheid overnemen om gewone mensen te bestelen", schreef hij.

Een andere senator, Chris Van Hollen uit de staat Maryland, zei tegen verslaggevers: "Trumps voorstel om 2 miljoen Palestijnen uit Gaza te verdrijven en eigenaar te worden, indien nodig, is gewoon etnische zuivering onder een andere naam."

Van Hollen wees ook op de mogelijke gevolgen van het plan voor de rest van de regio. "Deze verklaring zal munitie geven aan Iran en andere tegenstanders, terwijl het onze Arabische partners in de regio ondermijnt. En het breekt met decennia van Amerikaanse steun voor een tweestatenoplossing. (...) Het Congres moet zich verzetten tegen dit gevaarlijke en roekeloze plan."

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

1 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

1 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

1 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

2 uur geleden
Italië levert Nord Stream-verdachte over aan Duitsland

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.

3 uur geleden
EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

4 uur geleden
Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

4 uur geleden