Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Verschillende vooraanstaande Democraten in het Amerikaanse Congres hebben met afgrijzen en woede gereageerd op het plan van president Donald Trump om de controle over Gaza te nemen en het Palestijnse gebied te "ontwikkelen".

"Deze president roept openlijk op tot etnische zuivering terwijl hij naast een genocidale oorlogsmisdadiger zit", zei Afgevaardigde Rashida Tlaib, de enige Palestijns-Amerikaanse in het Congres. "Hij vindt het prima om werkende Amerikanen af ​​te sluiten van overheidsgeld terwijl de financiering van de Israëlische regering blijft stromen", voegde ze toe.

Chris Murphy, senator namens de staat Connecticut, postte op X: "We nemen Gaza niet over." En: "Hij is helemaal de weg kwijt. Een Amerikaanse invasie van Gaza zou leiden tot de slachting van duizenden Amerikaanse troepen en tientallen jaren van oorlog in het Midden-Oosten. Het is als een slechte, zieke grap."

Afleiding

Volgens Murphy waren Trumps opmerkingen bedoeld om de media en mensen af ​​te leiden "van het echte verhaal - de miljardairs die de overheid overnemen om gewone mensen te bestelen", schreef hij.

Een andere senator, Chris Van Hollen uit de staat Maryland, zei tegen verslaggevers: "Trumps voorstel om 2 miljoen Palestijnen uit Gaza te verdrijven en eigenaar te worden, indien nodig, is gewoon etnische zuivering onder een andere naam."

Van Hollen wees ook op de mogelijke gevolgen van het plan voor de rest van de regio. "Deze verklaring zal munitie geven aan Iran en andere tegenstanders, terwijl het onze Arabische partners in de regio ondermijnt. En het breekt met decennia van Amerikaanse steun voor een tweestatenoplossing. (...) Het Congres moet zich verzetten tegen dit gevaarlijke en roekeloze plan."

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

4 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

4 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

6 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

8 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

10 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

11 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

13 uur geleden