Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

Democraten reageren furieus op Trumps Gaza-plan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Verschillende vooraanstaande Democraten in het Amerikaanse Congres hebben met afgrijzen en woede gereageerd op het plan van president Donald Trump om de controle over Gaza te nemen en het Palestijnse gebied te "ontwikkelen".

"Deze president roept openlijk op tot etnische zuivering terwijl hij naast een genocidale oorlogsmisdadiger zit", zei Afgevaardigde Rashida Tlaib, de enige Palestijns-Amerikaanse in het Congres. "Hij vindt het prima om werkende Amerikanen af ​​te sluiten van overheidsgeld terwijl de financiering van de Israëlische regering blijft stromen", voegde ze toe.

Chris Murphy, senator namens de staat Connecticut, postte op X: "We nemen Gaza niet over." En: "Hij is helemaal de weg kwijt. Een Amerikaanse invasie van Gaza zou leiden tot de slachting van duizenden Amerikaanse troepen en tientallen jaren van oorlog in het Midden-Oosten. Het is als een slechte, zieke grap."

Afleiding

Volgens Murphy waren Trumps opmerkingen bedoeld om de media en mensen af ​​te leiden "van het echte verhaal - de miljardairs die de overheid overnemen om gewone mensen te bestelen", schreef hij.

Een andere senator, Chris Van Hollen uit de staat Maryland, zei tegen verslaggevers: "Trumps voorstel om 2 miljoen Palestijnen uit Gaza te verdrijven en eigenaar te worden, indien nodig, is gewoon etnische zuivering onder een andere naam."

Van Hollen wees ook op de mogelijke gevolgen van het plan voor de rest van de regio. "Deze verklaring zal munitie geven aan Iran en andere tegenstanders, terwijl het onze Arabische partners in de regio ondermijnt. En het breekt met decennia van Amerikaanse steun voor een tweestatenoplossing. (...) Het Congres moet zich verzetten tegen dit gevaarlijke en roekeloze plan."

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

53 minuten geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

8 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

12 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

14 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

14 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

16 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

16 uur geleden