Democraten na speech Trump: hij laat u betalen voor de rijken
WYANDOTTE (ANP) - Het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump gaat Amerikaanse burgers in hun portemonnee raken. Met die waarschuwing kwam de Democratische senator Elissa Slotkin, die namens haar partij reageerde op de toespraak van Trump voor het Congres.
De Democraten worstelden de afgelopen tijd met de beste manier om oppositie te voeren tegen Trump, die bij zijn aantreden meteen met een spervuur aan besluiten kwam. Slotkin, die voor een Amerikaanse vlag stond, legde in haar toespraak veel nadruk op de economie. Ze verweet Trump er vooral voor de rijken te zijn. "Hij zoekt naar biljoenen dollars om door te sluizen naar de rijkste mensen in Amerika. En daarvoor laat hij u betalen in ieder onderdeel van uw leven."
De Democrate zei dat de prijzen van boodschappen en woningen juist stijgen en Trump heeft daar volgens Slotkin geen antwoord op. Ook gaan zijn handelsconflicten met bondgenoten als Canada leiden tot hogere prijzen voor energie en auto's, betoogde de senator. Die haalde ook uit naar Elon Musk, die namens Trump een taskforce voor overheidsefficiëntie leidt. Ze zei dat de techmiljardair met "zijn bende twintigers" zonder toezicht toegang krijgt tot privacygevoelige informatie over burgers.
Buitenlandbeleid
Ook het buitenlandbeleid is volgens de voormalige CIA-medewerkster niet in goede handen bij Trump. Slotkin zei dat de door Republikeinen vereerde oud-president Ronald Reagan zich "in zijn graf omdraait" na het "spektakel" van vorige week in het Witte Huis, kennelijk doelend op de aanvaring tussen Trump en de president van Oekraïne. "Het was niet alleen een slechte aflevering van realitytelevisie. Het vat goed samen wat de internationale aanpak van Trump is. Hij schurkt aan tegen dictators als Vladimir Poetin en schopt bondgenoten als Canada in het gezicht."
Slotkin zei dat Reagan in elk geval een duidelijke morele boodschap had. "Met Trump hadden we de Koude Oorlog verloren", sneerde de senator. Die riep landgenoten op hun politici te blijven aanspreken op hun stemgedrag en politiek actief te blijven. "En doomscrollen telt niet."
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
15 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
18 uur geleden