
Democraten na speech Trump: hij laat u betalen voor de rijken
WYANDOTTE (ANP) - Het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump gaat Amerikaanse burgers in hun portemonnee raken. Met die waarschuwing kwam de Democratische senator Elissa Slotkin, die namens haar partij reageerde op de toespraak van Trump voor het Congres.
De Democraten worstelden de afgelopen tijd met de beste manier om oppositie te voeren tegen Trump, die bij zijn aantreden meteen met een spervuur aan besluiten kwam. Slotkin, die voor een Amerikaanse vlag stond, legde in haar toespraak veel nadruk op de economie. Ze verweet Trump er vooral voor de rijken te zijn. "Hij zoekt naar biljoenen dollars om door te sluizen naar de rijkste mensen in Amerika. En daarvoor laat hij u betalen in ieder onderdeel van uw leven."
De Democrate zei dat de prijzen van boodschappen en woningen juist stijgen en Trump heeft daar volgens Slotkin geen antwoord op. Ook gaan zijn handelsconflicten met bondgenoten als Canada leiden tot hogere prijzen voor energie en auto's, betoogde de senator. Die haalde ook uit naar Elon Musk, die namens Trump een taskforce voor overheidsefficiëntie leidt. Ze zei dat de techmiljardair met "zijn bende twintigers" zonder toezicht toegang krijgt tot privacygevoelige informatie over burgers.
Buitenlandbeleid
Ook het buitenlandbeleid is volgens de voormalige CIA-medewerkster niet in goede handen bij Trump. Slotkin zei dat de door Republikeinen vereerde oud-president Ronald Reagan zich "in zijn graf omdraait" na het "spektakel" van vorige week in het Witte Huis, kennelijk doelend op de aanvaring tussen Trump en de president van Oekraïne. "Het was niet alleen een slechte aflevering van realitytelevisie. Het vat goed samen wat de internationale aanpak van Trump is. Hij schurkt aan tegen dictators als Vladimir Poetin en schopt bondgenoten als Canada in het gezicht."
Slotkin zei dat Reagan in elk geval een duidelijke morele boodschap had. "Met Trump hadden we de Koude Oorlog verloren", sneerde de senator. Die riep landgenoten op hun politici te blijven aanspreken op hun stemgedrag en politiek actief te blijven. "En doomscrollen telt niet."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op een school in Gaza die ontheemden herbergt, hebben 31 mensen het leven gekost, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Tientallen anderen raakten gewond. Het schoolgebouw staat in het vluchtelingenkamp Bureij, in het hart van de Gazastrook.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Columbia University gaat bijna 180 medewerkers ontslaan, zo meldt de Amerikaanse universiteit. De regering van president Donald Trump schrapte in maart 400 miljoen dollar aan federale financiering voor de in New York gevestigde universiteit. Die zou volgens de regering niet ver genoeg zijn gegaan om pro-Palestijns activisme op de campus aan te pakken.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij de recente aanvallen van India op doelen in Pakistan zijn acht mensen omgekomen en 33 anderen gewond geraakt. Dat meldt het Pakistaanse leger.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - India heeft bevestigd dat er meerdere raketaanvallen zijn uitgevoerd op buurland Pakistan. De Indiase regering laat weten dat onder de naam Operatie Sindoor er negen plekken in Pakistan zijn aangevallen. Volgens India waren geen militaire faciliteiten doelwit.
11 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.
11 uur geleden