Democraten: liever meteoorinslag dan herverkiezing Trump
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bij sommige Amerikaanse kiezers blijkt de afkeer van president Donald Trump zo groot te zijn, dat ze beweren liever een verwoestende meteoorinslag mee te maken dan zijn herverkiezing. Dat meldt de University of Massachusetts Lowell na een peiling onder vierhonderd kiezers.
Onderzoekers vroegen Amerikanen die waarschijnlijk gaan stemmen in de Democratische voorverkiezing in New Hampshire om te kiezen tussen de Republikein Trump en de meteoor. Het resultaat: 62 procent van de kiezers blijkt de voorkeur te geven aan een meteoorinslag die een einde maakt aan al het menselijk leven op aarde.
"Democraten in de peiling hebben een negatief beeld van Trump, willen geen zware compromissen met hem en zeggen, waarschijnlijk als grapje, liever een apocalyptische gebeurtenis te zien dan zijn herverkiezing", zegt een van de onderzoekers in een verklaring.
Het zou niet de eerste keer zijn dat Amerikaanse kiezers grappen dat een meteoorinslag misschien wel wenselijk is. Gefrustreerde conservatieven riepen in 2012 de internetgrap "Sweet Meteor of Death" in het leven: een verwijzing naar een verzonnen ruimterots die op de aarde afraast.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenEDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofuitstoot van industrie en vervoer moet in 2035 de helft lager zijn dan in 2019, zo staat in het stikstofplan van het kabinet. De stikstofuitstoot van de twee sectoren is de afgelopen jaren al hard gedaald, maar ze moeten nog een "extra stap zetten". Daarvoor trekt het kabinet eenmalig 250 miljoen euro uit.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste geld uit de pot van 20 miljard euro voor de stikstofaanpak gaat naar de aanpak rondom natuurgebieden. Daar legt landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 9 miljard euro voor klaar. Er is 2,2 miljard euro voor het herstellen van natuur. Van Essen trekt 2,75 miljard euro uit voor boeren die vrijwillig stoppen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Uiterlijk eind volgend jaar moet het weer mogelijk zijn om bij projecten kleine hoeveelheden stikstof uit te stoten, aldus het kabinet. Nu ligt de grens vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is zo laag, dat in de praktijk altijd een vergunning nodig is voor uitstoot. Omdat daar geen ruimte voor is, kunnen ook projecten of evenementen met lage uitstoot nu niet doorgaan.
3 dagen geleden