Democraten komen postbedrijf te hulp, Senaat blijft tegen
WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden in de Verenigde Staten heeft in een speciale zitting een wetsvoorstel aangenomen dat de bezuinigingen op het Amerikaanse postbedrijf moet terugdraaien. US Postal Service moet daarnaast nog eens 25 miljoen dollar krijgen.
Voorzitter Nancy Pelosi van het Huis van Afgevaardigden had het parlement teruggeroepen van reces om te stemmen over het voorstel dat de Amerikaanse postdienst moet beschermen. Volgens de Democraten, die een meerderheid in het Huis hebben, brengen de bezuinigingen de mogelijkheid om te stemmen per post in gevaar bij de komende presidentsverkiezingen op 3 november.
Het wetsvoorstel werd aangenomen met 257 stemmen voor en 150 stemmen tegen. Van de Republikeinen in het Huis stemden 26 voor het wetsvoorstel. President Trump heeft zich tegen het voorstel gekeerd en het is ook zeer onwaarschijnlijk dat het voorstel het haalt in de door de Republikeinen gecontroleerde Senaat. Voorzitter Mitch McConnell liet al weten de wet zeker niet te zullen aannemen en het Witte Huis had al gedreigd een veto uit te spreken.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
5 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
7 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
7 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
7 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
10 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
11 uur geleden