
Democraten komen postbedrijf te hulp, Senaat blijft tegen
WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden in de Verenigde Staten heeft in een speciale zitting een wetsvoorstel aangenomen dat de bezuinigingen op het Amerikaanse postbedrijf moet terugdraaien. US Postal Service moet daarnaast nog eens 25 miljoen dollar krijgen.
Voorzitter Nancy Pelosi van het Huis van Afgevaardigden had het parlement teruggeroepen van reces om te stemmen over het voorstel dat de Amerikaanse postdienst moet beschermen. Volgens de Democraten, die een meerderheid in het Huis hebben, brengen de bezuinigingen de mogelijkheid om te stemmen per post in gevaar bij de komende presidentsverkiezingen op 3 november.
Het wetsvoorstel werd aangenomen met 257 stemmen voor en 150 stemmen tegen. Van de Republikeinen in het Huis stemden 26 voor het wetsvoorstel. President Trump heeft zich tegen het voorstel gekeerd en het is ook zeer onwaarschijnlijk dat het voorstel het haalt in de door de Republikeinen gecontroleerde Senaat. Voorzitter Mitch McConnell liet al weten de wet zeker niet te zullen aannemen en het Witte Huis had al gedreigd een veto uit te spreken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.
1 uur geledenLIMA (ANP) - Peruaanse paleontologen hebben woensdag het twaalf miljoen jaar oude fossiel van een prehistorische bruinvis onthuld, gevonden nabij de Pacifische kust van het Zuid-Amerikaanse land. Het 3,5 meter lange fossiel werd in juli gevonden door de Peruaanse paleontoloog Mario Urbina in de Ocucaje-woestijn, zo'n 350 kilometer ten zuiden van hoofdstad Lima.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse talkshow 'Jimmy Kimmel Live!' wordt voor onbepaalde tijd stopgezet wegens uitspraken van de host Jimmy Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk. Dat maakte Nexstar Media Group woensdag (lokale tijd) bekend. De talkshow wordt 's avonds laat uitgezonden op ABC. Een woordvoerder van de zender bevestigt dat de talkshow wordt stopgezet.
4 uur geledenTRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).
4 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
9 uur geleden