Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten komen postbedrijf te hulp, Senaat blijft tegen

Democraten komen postbedrijf te hulp, Senaat blijft tegen

WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden in de Verenigde Staten heeft in een speciale zitting een wetsvoorstel aangenomen dat de bezuinigingen op het Amerikaanse postbedrijf moet terugdraaien. US Postal Service moet daarnaast nog eens 25 miljoen dollar krijgen.

Voorzitter Nancy Pelosi van het Huis van Afgevaardigden had het parlement teruggeroepen van reces om te stemmen over het voorstel dat de Amerikaanse postdienst moet beschermen. Volgens de Democraten, die een meerderheid in het Huis hebben, brengen de bezuinigingen de mogelijkheid om te stemmen per post in gevaar bij de komende presidentsverkiezingen op 3 november.

Het wetsvoorstel werd aangenomen met 257 stemmen voor en 150 stemmen tegen. Van de Republikeinen in het Huis stemden 26 voor het wetsvoorstel. President Trump heeft zich tegen het voorstel gekeerd en het is ook zeer onwaarschijnlijk dat het voorstel het haalt in de door de Republikeinen gecontroleerde Senaat. Voorzitter Mitch McConnell liet al weten de wet zeker niet te zullen aannemen en het Witte Huis had al gedreigd een veto uit te spreken.

Meer uit Buitenland

Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

38 minuten geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

1 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

4 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

5 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

6 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

7 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

7 uur geleden