Democraten komen met rapport impeachment
WASHINGTON (ANP/RTR) - De commissie inlichtingen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden maakt dinsdag het rapport van de Democraten over de afzettingsprocedure van president Donald Trump openbaar. Dat heeft de voorzitter van de commissie, Adam Schiff, bekendgemaakt.
"We leggen de laatste hand aan het rapport, dat morgen zal worden gepubliceerd", zei de Democraat maandagavond in een interview met nieuwszender MSNBC. De verwachting is dat het door de Democraten gecontroleerde commissie er dinsdag over zal stemmen.
De Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden kwamen eerder op maandag met hun eigen rapport waarin ze concludeerden dat de Democraten geen overtredingen van Trump hebben gevonden die een afzettingsprocedure rechtvaardigen. Volgens Schiff negeert het rapport van de Republikeinen echter de omvangrijke bewijslast dat de president zijn macht heeft misbruikt om Oekraïne te dwingen een onderzoek te doen naar zijn Democratische rivaal Joe Biden, wat "een schending van de eed van zijn ambt" is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
6 uur geledenRIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.
6 uur geleden