Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten in paniek na 'rampzalige vertoning' Biden

Democraten in paniek na 'rampzalige vertoning' Biden

ATLANTA (ANP) - President Joe Biden heeft volgens Amerikaanse media "een rampzalige indruk" gemaakt en de Democratische Partij zou nu "in een agressieve staat van paniek" verkeren. Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. De nieuwszender CNN meldt dat een campagnemedewerker van Biden het debat "verschrikkelijk" vond en een ander liet zich ontvallen dat "het onvoorstelbaar is" dat Biden in november de kandidaat van de Democratische Partij kan zijn.

De presidentsverkiezingen zijn over circa vier maanden. Het debat moest voor Biden vooral een optreden worden om te overtuigen dat hij niet te oud is voor een tweede ambtstermijn zoals veel Amerikanen vrezen.

The New York Post citeerde een Democratische bron die sprak van "een gruwelijke vertoning en als ik niets over Donald Trump zou weten en enkel op het debat zou afgaan, dan zou ik op hem stemmen". Volgens het medium Politico zeiden vooraanstaande Democraten dat "Biden toast is", een uitdrukking om aan te geven dat het helemaal voorbij is.

Verwarde indruk

"Biden staat op het punt om geconfronteerd te worden met een crescendo aan oproepen om opzij te stappen", citeert The New York Times een strateeg uit het Democratische kamp. "De man op het podium met Trump kan niet winnen". Mark Buell, een belangrijke donor voor Biden, vraagt zich in die krant openlijk af of er nog tijd is "om iemand anders daar neer te zetten", eraan toevoegend dat hij Biden nog niet vraagt om zich terug te trekken.

Biden maakte een verwarde indruk tijdens het debat. Hij zei bijvoorbeeld dat hij "vastbesloten was ervoor te zorgen dat we elke eenzame persoon in aanmerking laten komen voor wat ik heb kunnen doen met de covid, neem me niet kwalijk, met, eh, omgaan met alles wat we moesten doen, met.....". En hier strandde hij.

"Ik denk dat we het goed hebben gedaan" zei Biden na afloop van het debat. Op de vraag of hij zich zorgen maakte over zijn optreden en oproepen van Democraten om terug te treden zei hij: "Nee. Het is moeilijk om met een leugenaar te debatteren."

Meer uit Buitenland

Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

10 minuten geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

35 minuten geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

3 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

3 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

5 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

8 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

15 uur geleden