Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten geven liegende Harris en Biden schuld van nederlaag

Democraten geven liegende Harris en Biden schuld van nederlaag

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democratische kiezers, donoren en partijfunctionarissen hebben met een mix van boosheid en verbijstering gereageerd op de verkiezingsnederlaag van hun presidentskandidaat Kamala Harris. Zowel president Joe Biden als zijn beoogde opvolger "hebben gelogen tegen de achterban", stellen de critici. Het partijbureau is bestookt met boze berichten, zegt een medewerker.

De hardste kritiek betreft het liegen van de partij over de fysieke en mentale fitheid van Biden. Dit werd duidelijk na het rampzalige tv-debat met Donald Trump in juni en leidde er uiteindelijk toe dat Biden zich terugtrok als kandidaat. De 81-jarige president zei tegen vertrouwelingen dat hij dacht dat hij de enige Democraat was die Trump kon verslaan.

Kritiek is er ook op de strategie van de campagne van Harris. Ze heeft een verkeerde inschatting gemaakt van jonge kiezers, van wie gedacht werd dat ze massaal op haar zouden stemmen, gemotiveerd door klimaatverandering, liberale waarden en de bedreiging van het recht op abortus. Veel van die kiezers stemden op Donald Trump. Ook de steun van vrouwen in de buitenwijken van de grote steden werd overschat.

Een invloedrijke Democratische donor, die deze keer uit protest op Trump stemde, eist een "grote reboot" van de partij. Volgens Bill Ackman was het een grote fout dat de partij voor Harris ging, zonder een voorverkiezing te houden.

Meer uit Buitenland

Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

1 uur geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

1 uur geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

2 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.

4 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

6 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

8 uur geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

8 uur geleden