Democraten gaan akkoord met afgeslankt investeringspakket
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Binnen de Democratische Partij is volgens president Biden een "historisch" principeakkoord gesloten over nieuwe investeringen van meer dan 1,7 biljoen dollar in de Amerikaanse economie en het sociale vangnet. In de partij was veel discussie ontstaan over de reikwijdte van het hervormingspakket, dat kleiner uitvalt dan eerder gehoopt. Er moet nog over de plannen worden gestemd in het Congres.
Progressievere Democraten wilden eigenlijk dat er veel meer geld zo worden uitgetrokken maar stuitten op bezwaren van partijgenoten. Daardoor was het lastig om het hervormingspakket van vele honderden miljarden dollars door het Congres te loodsen, omdat de partij daar maar een erg kleine meerderheid heeft.
In het principeakkoord is nu afgesproken dat er 1750 miljard dollar (1500 miljard euro) wordt uitgetrokken voor de financiering van schone energie, kinderopvang, onderwijs en andere sociale voorzieningen. Eerder pleitte Biden nog voor een veel groter pakket ter waarde van 3500 miljard dollar, maar meer gematigde Democraten hadden bezwaren. De progressieve vleugel dreigde daarop een ander investeringsplan van ruim 1000 miljard dollar in infrastructuur niet te behandelen.
De druk om tot een compromis te komen werd sterk opgevoerd. Volgens persbureau Bloomberg zei Biden in een besloten bijeenkomst dat de positie van hemzelf en de Democraten in het Congres sterk afhing van het doorvoeren van de biljoeneninvesteringen. Het was een grote verkiezingsbelofte van Biden om veel geld te steken in het economisch herstel na de coronacrisis. Als die plannen niet doorgaan, zou dit hem waarschijnlijk gezichtsverlies opleveren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.
3 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.
33 minuten geledenKOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.
2 uur geleden