Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten gaan akkoord met afgeslankt investeringspakket

Democraten gaan akkoord met afgeslankt investeringspakket

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Binnen de Democratische Partij is volgens president Biden een "historisch" principeakkoord gesloten over nieuwe investeringen van meer dan 1,7 biljoen dollar in de Amerikaanse economie en het sociale vangnet. In de partij was veel discussie ontstaan over de reikwijdte van het hervormingspakket, dat kleiner uitvalt dan eerder gehoopt. Er moet nog over de plannen worden gestemd in het Congres.

Progressievere Democraten wilden eigenlijk dat er veel meer geld zo worden uitgetrokken maar stuitten op bezwaren van partijgenoten. Daardoor was het lastig om het hervormingspakket van vele honderden miljarden dollars door het Congres te loodsen, omdat de partij daar maar een erg kleine meerderheid heeft.

In het principeakkoord is nu afgesproken dat er 1750 miljard dollar (1500 miljard euro) wordt uitgetrokken voor de financiering van schone energie, kinderopvang, onderwijs en andere sociale voorzieningen. Eerder pleitte Biden nog voor een veel groter pakket ter waarde van 3500 miljard dollar, maar meer gematigde Democraten hadden bezwaren. De progressieve vleugel dreigde daarop een ander investeringsplan van ruim 1000 miljard dollar in infrastructuur niet te behandelen.

De druk om tot een compromis te komen werd sterk opgevoerd. Volgens persbureau Bloomberg zei Biden in een besloten bijeenkomst dat de positie van hemzelf en de Democraten in het Congres sterk afhing van het doorvoeren van de biljoeneninvesteringen. Het was een grote verkiezingsbelofte van Biden om veel geld te steken in het economisch herstel na de coronacrisis. Als die plannen niet doorgaan, zou dit hem waarschijnlijk gezichtsverlies opleveren.

Meer uit Financieel

World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

2 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

5 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

6 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

6 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

6 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

7 uur geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

7 uur geleden