Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Democraten en Republikeinen gaan macht in Senaat delen'

'Democraten en Republikeinen gaan macht in Senaat delen'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat, waarin in de nieuwe samenstelling zowel de Democraten als de Republikeinen 50 zetels hebben, wordt komende jaren georganiseerd op basis van een eerlijke verdeling, zijn de Democratische fractieleider Chuck Schumer en de Republikeinse fractieleider Mitch McConnell overeengekomen. In 2001, toen de verhouding ook al 50-50 was, werd er een soortgelijk pact gesloten.

De Democraten zullen de voorzitterschappen van de senaatscommissies in handen krijgen en zodoende over het vergaderschema van de Senaat gaan. Beide partijen zullen echter even veel leden van de senaatscommissies leveren, zeggen ingewijden tegen nieuwszender CNN. De Senaat moet zelf nog akkoord gaan met de plannen. Dat wordt verwacht nadat Schumer en McConnell hun overeenkomst hebben gepresenteerd.

Schumer en McConnell spraken ook over de benoemingen van de ministers van de regering-Biden. Die moeten voor benoeming door een Senaatsmeerderheid worden goedgekeurd. De twee hebben afgesproken dat het benoemingsproces in de senaat vlot zal verlopen.

Een woordvoerder van Schumer vertelde na de bijeenkomst dat de fractievoorzitters ook vooruitgang hebben geboekt wat betreft de impeachmentprocedure tegen scheidend president Donald Trump. Onlangs keurde het Huis van Afgevaardigden, de aanklacht goed, waarover nu de Senaat zich moet gaan buigen. Inzet daarbij wordt met name of Trump zich in de toekomst nog kandidaat kan stellen voor het presidentschap.

Meer uit Buitenland

Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

1 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

3 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

4 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

5 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

6 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

7 uur geleden