Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

WASHINGTON (ANP) - De Democratische oppositie in de Verenigde Staten heeft ontzet gereageerd op het besluit van de nieuwe regering om het uitbetalen van financiële ondersteuning door de landelijke overheid op te schorten. Democratisch fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer betwijfelt volgens de krant The Washington Post de rechtsgeldigheid van de maatregel. "Het Congres heeft deze uitgaven goedgekeurd en dat is niet vrijblijvend."

Schumer reageert op een memo van het budgetkantoor van het Witte Huis. Dat gaf overheidsdiensten opdracht tijdelijk te stoppen met het uitbetalen van subsidies, leningen en andere vormen van financiële ondersteuning. Eerst moet worden gecontroleerd of de betalingen overeenkomen met het beleid van president Donald Trump, die onder meer af wil van diversiteitsinitiatieven binnen de overheid. De vrij algemeen geformuleerde memo leidde tot onrust. Organisaties die financiële steun krijgen van de overheid probeerden in te schatten in welke mate zij getroffen worden.

Experts zeggen dat het besluit gevolgen kan hebben voor tal van overheidsdiensten, van de ondersteuning van daklozenopvang tot financiële steun voor studenten. De Democraten vrezen chaos voor miljoenen Amerikanen. "Ze zeggen dat dit slechts tijdelijk is, maar niemand zou dat moeten geloven", zei Schumer. De topdemocraat eist dat Trump zijn regering meteen opdracht geeft het besluit terug te draaien. "Het belastinggeld hoort naar het volk te gaan."

Meer uit Buitenland

Duitsland meldt opnieuw warmterecord: 41,7 graden

COSCHEN/KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Duitse meteorologische dienst DWD heeft naar eigen zeggen weer een recordwarmte in het land gemeten met 41,7 graden. Een meetstation aan de Poolse grens in Coschen legde die temperatuur vast.

21 minuten geleden
UNICEF: humanitaire hulp nodig voor 680.000 kinderen in Venezuela

CARACAS (ANP) - UNICEF schat dat 1,8 miljoen mensen, onder wie 680.000 kinderen, humanitaire hulp nodig hebben na de twee zware aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen. Dat meldt de VN-kinderorganisatie in een persbericht.

1 uur geleden
Poetin zegt dat Rusland een moeilijke tijd doormaakt

MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op een partijcongres van Verenigd Rusland gezegd dat het land een moeilijke tijd doormaakt. Maar die tijd heeft ons veel geleerd, aldus Poetin.

2 uur geleden
Elf doden bij crash vliegtuigje bij Nancy

NANCY (ANP) - In een buitenwijk van Nancy in Frankrijk is kort na het opstijgen een vliegtuigje neergestort en daarbij zijn elf doden gevallen volgens de autoriteiten. Plaatselijke media meldden dat in het toestel een groep parachutespringers zat. Het gaat om vijf instructeurs, vijf leerlingen en de piloot.

2 uur geleden
Araghchi: Iran blijft verantwoordelijk voor Straat van Hormuz

BAGHDAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei tijdens een bezoek aan Irak dat Iran verantwoordelijk blijft voor de Straat van Hormuz. Als onderdeel van een voorlopig akkoord met de Verenigde Staten moest die belangrijke zeestraat open, maar de afgelopen dagen werden opnieuw aanvallen op schepen gemeld.

4 uur geleden
Israël erkent volkerenmoord op Armeniërs in Ottomaanse Rijk

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische regering heeft de volkerenmoord op de Armeense bevolkingsgroep tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Ottomaanse Rijk officieel erkend. De erkenning was een initiatief van minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar.

4 uur geleden
Israël meldt doden bij gevechten in zuiden van Libanon

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt eerder op de dag meerdere Hezbollah-strijders te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Daarnaast zou een Israëlische militair zijn omgekomen bij gevechten met de gewapende Libanese groepering.

4 uur geleden