Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

WASHINGTON (ANP) - De Democratische oppositie in de Verenigde Staten heeft ontzet gereageerd op het besluit van de nieuwe regering om het uitbetalen van financiële ondersteuning door de landelijke overheid op te schorten. Democratisch fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer betwijfelt volgens de krant The Washington Post de rechtsgeldigheid van de maatregel. "Het Congres heeft deze uitgaven goedgekeurd en dat is niet vrijblijvend."

Schumer reageert op een memo van het budgetkantoor van het Witte Huis. Dat gaf overheidsdiensten opdracht tijdelijk te stoppen met het uitbetalen van subsidies, leningen en andere vormen van financiële ondersteuning. Eerst moet worden gecontroleerd of de betalingen overeenkomen met het beleid van president Donald Trump, die onder meer af wil van diversiteitsinitiatieven binnen de overheid. De vrij algemeen geformuleerde memo leidde tot onrust. Organisaties die financiële steun krijgen van de overheid probeerden in te schatten in welke mate zij getroffen worden.

Experts zeggen dat het besluit gevolgen kan hebben voor tal van overheidsdiensten, van de ondersteuning van daklozenopvang tot financiële steun voor studenten. De Democraten vrezen chaos voor miljoenen Amerikanen. "Ze zeggen dat dit slechts tijdelijk is, maar niemand zou dat moeten geloven", zei Schumer. De topdemocraat eist dat Trump zijn regering meteen opdracht geeft het besluit terug te draaien. "Het belastinggeld hoort naar het volk te gaan."

Meer uit Buitenland

Parijs wil schuldenlast aanpakken met bezuiniging en belastingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.

9 minuten geleden
Franse regering houdt crisisberaad over onderwijsprotesten

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.

28 minuten geleden
Frans marineschip begeleidt schepen door zeestraat Bab al-Mandeb

PARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.

43 minuten geleden
Kremlin: nucleaire brief aan NAVO niet op confrontatie gericht

MOSKOU (ANP/RTR) - De brief waarin Rusland de NAVO schreef bereid te zijn kernwapens te gebruiken, was niet confronterend bedoeld, zegt het Kremlin. Het doel zou zijn geweest om de veiligheid van Kaliningrad te waarborgen. In de brief van woensdag stond dat het land kernwapens zou gebruiken in het geval dat de NAVO de exclave zou afsnijden van de rest van Rusland.

1 uur geleden
Rusland stuurt Hongaarse diplomaten weg als vergelding

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een aantal Hongaarse diplomaten het land uit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een vergeldingsmaatregel. Hongarije zette in september tien Russische diplomaten het land uit.

1 uur geleden
Russische droneaanval op belangrijke brug in Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Een belangrijke brug in Kyiv is geraakt door twee Russische drones, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Al het openbaar vervoer over de Zuidelijke Brug is daarom stilgelegd.

2 uur geleden
Spaanse koning Felipe nog deze maand naar Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia brengen deze maand een bezoek aan de exclaves Ceuta en Melilla. Het koningspaar is op 13 oktober in Ceuta en op 14 oktober in Melilla.

2 uur geleden