Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

WASHINGTON (ANP) - De Democratische oppositie in de Verenigde Staten heeft ontzet gereageerd op het besluit van de nieuwe regering om het uitbetalen van financiële ondersteuning door de landelijke overheid op te schorten. Democratisch fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer betwijfelt volgens de krant The Washington Post de rechtsgeldigheid van de maatregel. "Het Congres heeft deze uitgaven goedgekeurd en dat is niet vrijblijvend."

Schumer reageert op een memo van het budgetkantoor van het Witte Huis. Dat gaf overheidsdiensten opdracht tijdelijk te stoppen met het uitbetalen van subsidies, leningen en andere vormen van financiële ondersteuning. Eerst moet worden gecontroleerd of de betalingen overeenkomen met het beleid van president Donald Trump, die onder meer af wil van diversiteitsinitiatieven binnen de overheid. De vrij algemeen geformuleerde memo leidde tot onrust. Organisaties die financiële steun krijgen van de overheid probeerden in te schatten in welke mate zij getroffen worden.

Experts zeggen dat het besluit gevolgen kan hebben voor tal van overheidsdiensten, van de ondersteuning van daklozenopvang tot financiële steun voor studenten. De Democraten vrezen chaos voor miljoenen Amerikanen. "Ze zeggen dat dit slechts tijdelijk is, maar niemand zou dat moeten geloven", zei Schumer. De topdemocraat eist dat Trump zijn regering meteen opdracht geeft het besluit terug te draaien. "Het belastinggeld hoort naar het volk te gaan."

Meer uit Buitenland

Opkomst Saksen-Anhalt tot nu hoger dan bij vorige verkiezingen

MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.

1 minuut geleden
Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

43 minuten geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet naar bijna 1400

KATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.

1 uur geleden
Bestuur Ceuta noemt overname haven door Madrid grote fout

CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.

1 uur geleden
AfD-lijsttrekker Saksen-Anhalt brengt stem uit in woonplaats

TANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.

1 uur geleden
Bild: Duitsland komt met 'Cyberdome' tegen hacks en sabotage

BERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.

2 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit in zuiden van Libanon

ARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.

4 uur geleden