Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

Democraten eisen terugdraaien stopzetting overheidssteun

WASHINGTON (ANP) - De Democratische oppositie in de Verenigde Staten heeft ontzet gereageerd op het besluit van de nieuwe regering om het uitbetalen van financiële ondersteuning door de landelijke overheid op te schorten. Democratisch fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer betwijfelt volgens de krant The Washington Post de rechtsgeldigheid van de maatregel. "Het Congres heeft deze uitgaven goedgekeurd en dat is niet vrijblijvend."

Schumer reageert op een memo van het budgetkantoor van het Witte Huis. Dat gaf overheidsdiensten opdracht tijdelijk te stoppen met het uitbetalen van subsidies, leningen en andere vormen van financiële ondersteuning. Eerst moet worden gecontroleerd of de betalingen overeenkomen met het beleid van president Donald Trump, die onder meer af wil van diversiteitsinitiatieven binnen de overheid. De vrij algemeen geformuleerde memo leidde tot onrust. Organisaties die financiële steun krijgen van de overheid probeerden in te schatten in welke mate zij getroffen worden.

Experts zeggen dat het besluit gevolgen kan hebben voor tal van overheidsdiensten, van de ondersteuning van daklozenopvang tot financiële steun voor studenten. De Democraten vrezen chaos voor miljoenen Amerikanen. "Ze zeggen dat dit slechts tijdelijk is, maar niemand zou dat moeten geloven", zei Schumer. De topdemocraat eist dat Trump zijn regering meteen opdracht geeft het besluit terug te draaien. "Het belastinggeld hoort naar het volk te gaan."

Meer uit Buitenland

Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

29 minuten geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

1 uur geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

1 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

1 uur geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

3 uur geleden
Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

6 uur geleden