Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraten boos om decreet Trump over economische steun

Democraten boos om decreet Trump over economische steun

WASHINGTON (ANP) - De Democraten hebben hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump vanwege zijn presidentieel bevel om de Amerikaanse economie te stimuleren. Ze noemen het decreet van Trump ongrondwettelijk en roepen hem op om naar het Congres te komen met een plan voor een breed gedragen stimuleringspakket.

Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, zei dat de decreten van Trump er niet in zullen slagen om de economie, die de grootste neergang sinds de Tweede Wereldoorlog heeft, op gang te krijgen.

Trump heeft te maken met de bevoegdheid van het Congres om begrotingen en overheidsuitgaven goed en af te keuren. De Republikeinse partij van Trump en de Democraten slaagden er tot nu toe niet in om tot een akkoord voor een steunpakket te komen.

Veelvoud

Minister van Financiën Steven Mnuchin wil niet meer dan 1 biljoen dollar in de economie steken. De Democraten willen een veelvoud daarvan, vooral om mensen met lagere inkomens te steunen. Trump wil graag een belastingverlaging doorvoeren voor werkenden en een beperkte werkloosheidsuitkering, de Democraten zijn daar fel tegen en willen daarnaast dat de ww-uitkering op 600 dollar per week blijft.

De kritiek op Trump komt ook vanuit eigen gelederen. De Republikeinse senator Ben Sasse zei op ongewoon harde toon dat Trump met zijn decreten de grondwet schendt. "President Trump heeft niet de bevoegdheid om unilateraal de belastingwet te veranderen. Die macht behoort volgens de wet toe aan het Amerikaanse volk met hun vertegenwoordigers in het Amerikaanse Congres," schreef de vertegenwoordiger van de staat Nebraska.

Meer uit Buitenland

Verdachten incident RAF-basis Fairford op borgtocht vrijgelaten

FAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.

29 minuten geleden
Aanklagers eisen enkelband voor Franse oud-minister om corruptie

PARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.

1 uur geleden
Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

2 uur geleden
Turkse komiek veroordeeld voor beledigen Erdogan in optreden

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.

2 uur geleden
Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

2 uur geleden
Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

3 uur geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

3 uur geleden